Niebo nagle zrobiło się zielone! To zjawisko zmroziło wszystkich

i

Autor: Derek Thompson/Twitter Niebo nagle zrobiło się zielone! To zjawisko zmroziło wszystkich

Mieszkańcy zamarli, gdy niebo nad ich głowami zrobiło się zielone! "To skutek eksperymentów"

2022-07-08 12:37

Mieszkańcy Dakoty Południowej przecierali oczy ze zdumienia, gdy niebo nad ich głowami zrobiło się... zielone! Wszyscy zadawali sobie jedno pytanie: jak do tego mogło dojść?! Bardzo szybko pojawiły się liczne teorie spiskowe. - To na pewno skutek jakiś eksperymentów - spekulowali niektórzy. Swoje przemyślenia na ten temat mieli także fani serialu "Stranger Things", którzy spodziewali się najgorszego! Tymczasem wyjaśnienie całej tej sytuacji jest dziecinnie proste!

Zielone niebo zaskoczyło wszystkich. Wyjaśnienie okazało się banalne!

Zielone niebo przykuło uwagę wielu mieszkańców, którzy to niecodzienne zjawisko pieczołowicie udokumentowali. Jak się okazało, wszystkiemu winny jest rodzaj burz - derecho, które zwykle rozciągają się na długości przynajmniej 250 mil. Dodatkowo towarzyszą im wiatry o prędkości co najmniej 58 mil, z porywami do 75 mil na godzinę. Często przy okazji pada również grad.

Czytaj także: Atak zimy w Tatrach! Na Rysach ma sypać śnieg, a temperatura zmrozi turystów

Według ustaleń "Gazety Wyborczej", w sierpniu 2020 r., potężne derecho w stanach Iowa i Illinois zmiotło kilka domów i zniszczyło uprawy. W Dakocie jednak ich wcześniej nie widziano. Aż do teraz...

Nim jednak burza nawiedziła Dakotę, na niebie pojawiło się wyjątkowe zjawisko. Tuż przed początkiem, niebo stało się zielone, zabarwiając na ten kolor krajobraz.

Zobaczcie te niesamowite zdjęcia!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia