Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

i

Autor: adamkontor/cc0/Pixabay.com Upały wracają do Polski, i to w tym tygodniu 1-7 sierpnia

Pogoda w Polsce

Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

2022-08-01 11:25

Upały wracają do Polski, i to już w tym tygodniu. Po tym jak w weekend 30-31 lipca doszło do nagłego załamania pogody, któremu towarzyszyły wyjątkowo niskie, jak na tę porę roku, temperatury i duże opady deszczu, w naszym kraju znowu zrobi się gorąco, a słupki rtęci będą z biegiem dni pokazywać coraz wyższe wartości. Kiedy w Polsce zrobi się najcieplej?

Prognoza pogody na pierwsze dni sierpnia

Fala upałów znowu uderzy w Polsce, co odczujemy już pod koniec tego tygodnia, 1-7 sierpnia. Ledwie kilka dni po tym jak w naszym kraju było ledwie kilkanaście stopni Celsjusza w dzień ulewne opady, w tym lokalnie gradu, do naszego kraju zawitają temperatury przekraczające 30 kresek na termometrach. Już w poniedziałek, 1 sierpnia, zrobi się ciepło, choć nie gorąco, bo słupki rtęci pokażą 20-25 stopni, a do tego będzie dużo słońca. Jak informuje serwis pogoda.interia.pl, temperatura w całej Polsce będzie rosła z dnia na dzień, a swoją kulminację osiągnie w piątek, 5 sierpnia. We wszystkich regionach kraju będzie ok. 30 lub więcej kresek, a do tego dnia włącznie na niebie zagości też dużo słońca. Weekend 6-7 sierpnia znowu deszczowy, choć większych opadów należy się spodziewać tylko w sobotę. Będzie im towarzyszyć kilkustopniowa obniżka temperatury, która zmieści się w przedziale 20-25 kresek. Lepiej zapowiada się za to początek kolejnego tygodnia, czyli 8-14 sierpnia.

Czytaj też: Długoterminowa prognoza na zimę. Temperatury mogą nas zaskoczyć!

Kiedy koniec upałów?

Jak informuje pogoda.interia.pl, drugi tydzień sierpnia przyniesie w Polsce temperatury w okolicach ok. 25 stopni i sporo słońca, choć okresowo niebo może się zachmurzyć. Taka pogoda utrzyma się do 15 sierpnia włącznie, po czym nad nasz kraj znowu ma nadciągnąć deszcz. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody w tym roku w Polsce nie będzie już upałów, choć słupki rtęci mogą pokazać jeszcze powyżej 25 kresek.

Czytaj też: Perseidy 2022. Kiedy będzie ich najwięcej? Tej nocy nie zaśniesz!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Pałac w Śmiłowicach. Tu Pazura brał ślub. Tak wygląda magiczne miejsce pod Krakowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE