Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

i

Autor: adamkontor/cc0/Pixabay.com Upały wracają do Polski, i to w tym tygodniu 1-7 sierpnia

Pogoda w Polsce

Fala upałów jeszcze uderzy w Polskę. Kiedy będzie najcieplej?

2022-08-01 11:25

Upały wracają do Polski, i to już w tym tygodniu. Po tym jak w weekend 30-31 lipca doszło do nagłego załamania pogody, któremu towarzyszyły wyjątkowo niskie, jak na tę porę roku, temperatury i duże opady deszczu, w naszym kraju znowu zrobi się gorąco, a słupki rtęci będą z biegiem dni pokazywać coraz wyższe wartości. Kiedy w Polsce zrobi się najcieplej?

Prognoza pogody na pierwsze dni sierpnia

Fala upałów znowu uderzy w Polsce, co odczujemy już pod koniec tego tygodnia, 1-7 sierpnia. Ledwie kilka dni po tym jak w naszym kraju było ledwie kilkanaście stopni Celsjusza w dzień ulewne opady, w tym lokalnie gradu, do naszego kraju zawitają temperatury przekraczające 30 kresek na termometrach. Już w poniedziałek, 1 sierpnia, zrobi się ciepło, choć nie gorąco, bo słupki rtęci pokażą 20-25 stopni, a do tego będzie dużo słońca. Jak informuje serwis pogoda.interia.pl, temperatura w całej Polsce będzie rosła z dnia na dzień, a swoją kulminację osiągnie w piątek, 5 sierpnia. We wszystkich regionach kraju będzie ok. 30 lub więcej kresek, a do tego dnia włącznie na niebie zagości też dużo słońca. Weekend 6-7 sierpnia znowu deszczowy, choć większych opadów należy się spodziewać tylko w sobotę. Będzie im towarzyszyć kilkustopniowa obniżka temperatury, która zmieści się w przedziale 20-25 kresek. Lepiej zapowiada się za to początek kolejnego tygodnia, czyli 8-14 sierpnia.

Czytaj też: Długoterminowa prognoza na zimę. Temperatury mogą nas zaskoczyć!

Kiedy koniec upałów?

Jak informuje pogoda.interia.pl, drugi tydzień sierpnia przyniesie w Polsce temperatury w okolicach ok. 25 stopni i sporo słońca, choć okresowo niebo może się zachmurzyć. Taka pogoda utrzyma się do 15 sierpnia włącznie, po czym nad nasz kraj znowu ma nadciągnąć deszcz. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody w tym roku w Polsce nie będzie już upałów, choć słupki rtęci mogą pokazać jeszcze powyżej 25 kresek.

Czytaj też: Perseidy 2022. Kiedy będzie ich najwięcej? Tej nocy nie zaśniesz!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Pałac w Śmiłowicach. Tu Pazura brał ślub. Tak wygląda magiczne miejsce pod Krakowem
Nasi Partnerzy polecają