Burze i ulewy przetaczają się przez Polskę. Ponad tysiąc osób nie ma prądu

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/pixabay Z danych RCB wynika, że do godz. 16.00 strażacy w całej Polsce podjęli ponad 100 interwencji związany z burzami i ulewami. Ponad tysiąc osób nie ma prądu.

Pogodowy kataklizm

Burze i ulewy przetaczają się przez Polskę. Ponad tysiąc osób nie ma prądu

2022-07-30 18:49

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w sobotę (30 lipca) przez Polskę przetacza się front burzowy, połączony z ulewnymi opadami deszczu. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy ośmiu województw. RCB przekazało, że z powodu działania pogodowego kataklizmu już ponad tysiąc osób straciło dostęp do dostaw energii elektrycznej.

Burze i ulewy nad Polską. Ponad tysiąc osób nie ma prądu

Sprawdziły się przewidywania synoptyków, którzy ostrzegali, że w ostatni weekend lipca dojdzie w Polsce do załamania pogody. W sobotę, 30 lipca przez nasz kraj przetacza się front burzowy, któremu towarzyszą ulewne opady deszczu oraz silne podmuchy wiatru. Najbardziej zagrożeni działaniem kataklizmu pogodowego są mieszkańcy ośmiu województw, w których obowiązują alerty IMGW. Sytuację na bieżąco monitoruje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które podało dane dotyczące interwencji strażaków związanych z nawałnicami.

Z informacji RCB wynika, że w sobotę (30 lipca) na godz. 16.00 strażacy interweniowali 105 razy, a 1060 odbiorców zostało pozbawionych dostępu do dostaw energii elektrycznej. Najważniejsze jest jednak to, że kataklizm nie spowodował dotąd żadnego zdarzenia skutkującego śmiercią lub obrażeniami poniesionymi przez ludzi. RCB podaje też, że nie doszło do żadnych uszkodzeń budynków i opóźnień pociągów spowodowanych działaniem żywiołu.

PRZECZYTAJ: Niż popsuje pogodę w weekend. Prognoza IMGW nie pozostawia złudzeń!

Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Pirat drogowy za kierownicą tira. Gigantyczny mandat dla Serba
Nasi Partnerzy polecają