Ulewa, deszcz

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody na 30-31 lipca

Załamanie pogody

Niż popsuje pogodę w weekend. Prognoza IMGW nie pozostawia złudzeń!

2022-07-29 15:00

Prognoza pogody w weekend. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają wątpliwości, że czeka nas załamanie pogody w Polsce. Wszystkiemu winny jest niż, który popsuje pogodę w najbliższych godzinach. Przed nami weekend z intensywnymi opadami deszczu i ochłodzeniem. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że pod koniec tygodnia pogodę w Polsce "będzie kształtował aktywny niż, który nasunie się najpierw nad Karpaty, a później powędruje na północ wzdłuż naszej wschodniej granicy". Jaka będzie pogoda w Polsce w weekend? Przed nami czas intensywnych opadów deszczu, głównie w południowej i wschodniej części kraju, być może również w centrum.

Pogoda IMGW na weekend. Sobota, 30 lipca

W sobotę (30 lipca) - jak podaje IMGW - "Polska zacznie dostawać się stopniowo od południa pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bałkanów nad Słowację". - Na południu kraju zaznaczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Jedynie na północy kraju pogodę kształtować będzie jeszcze wyż znad Bałtyku. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać - czytamy w komunikacie IMGW. Co z temperaturą? Od 20°C w południowo-zachodniej części Polski, przez 23-24°C w pozostałej części kraju, do nawet 28°C na Podkarpaciu.

Pogoda IMGW na weekend. Niedziela, 31 lipca

Niedziela (31 lipca) będzie dniem z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na zachodzie Polski możliwe przelotne opady deszczu, okresami duże. Temperatura maksymalna od 23°C do 27°C, chłodniej nad morzem od 19°C do 22°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych.

CZYTAJ TEŻ: Do Polski nadciąga fala upałów. Żar poleje się z nieba! Wiemy, gdzie będzie prawie 40 stopni

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Tłumy Polaków na zakupach w Niemczech. Oszczędzają 200 zł na koszyku!
Nasi Partnerzy polecają