Koszmarna prognoza na weekend. Wody spadnie tyle, ile przez cały miesiąc! Grożą nam podtopienia

i

Autor: Shutterstock

Grożą nam podtopienia?!

Koszmarna prognoza na weekend. Wody spadnie tyle, ile przez cały miesiąc!

2022-07-29 11:04

Prognozy pogody na weekend są niepokojące. Synoptycy ostrzegają przed ulewnymi deszczami, które przejdą w najbliższych dniach nad Polską. Kto planuje w weekend odpoczynek na świeżym powietrzu, niech lepiej zmieni plany, ponieważ wody może spaść tyle, ile zwykle powinno spaść przez miesiąc! Choć w naszym kraju wciąż jest bardzo sucho, przez weekendowe ulewy grożą nam podtopienia! Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza pogody. Ulewne deszcze i burze w weekend

Jak czytamy na stronie twojapogoda.pl, w weekend (30-31 lipca) "nad południową, wschodnią i centralną częścią kraju będzie przechodzić układ niskiego ciśnienia, który dotrze z południa". Co to oznacza? Ulewy, które w najbliższych godzinach przypomną nam o zbliżającej się jesieni. Pogoda w weekend w niektórych regionach Polski niewiele będzie mieć wspólnego z latem. Tam, gdzie spadnie deszcz, zrobi się chłodniej. Uczucie zimna potęgować będzie także silny wiatr. Temperatura w ciągu dnia nieznacznie przekroczy 10 stopni Celsjusza, ale nie więcej niż 15 stopni. Temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa.

Przed nami deszczowy weekend. Podczas jednej doby może spaść 25-50 mm deszczu, a miejscami nawet do 100 mm, czyli tyle, ile zazwyczaj spada przez cały lipiec. Chociaż w Polsce panuje susza, możliwe są lokalne podtopienia dróg, zabudowań i posesji. Jak to możliwe? - [...] Wysuszona powierzchnia gleby jest spękana, a przez to twarda i z trudem pochłania deszczówkę, zwłaszcza w dużych ilościach, w krótkim czasie - informuje twojapogoda.pl. Warto więc nie parkować samochodów niedaleko studzienek kanalizacyjnych oraz w obniżeniach terenu, gdzie może zebrać się deszczówka.

Poza strefą opadów, gdzie niebo będzie się rozpogadzać, temperatura będzie nieporównywalnie wyższa. Termometry pokażą powyżej 25 stopni w cieniu, a więc gorące powietrze będzie kolidować z bardzo chłodnym, napędzając deszczowe chmury.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Betonowe centrum miasta a temperatura powietrza. Ciekawe wyliczenia eksperta IMGW

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Powstaniec Henryk Skalski oburzony: "Pirat drogowy ukradł mi laskę"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany