Totalna zmiana w pogodzie! Temperatury poniżej 15 stopni i jesienny klimat

i

Autor: SHUTTERSTOCK Totalna zmiana w pogodzie! Temperatury poniżej 15 stopni i jesienny klimat

Załamanie pogody

Totalna zmiana w pogodzie! Temperatury poniżej 15 stopni i jesienny klimat [Prognoza długoterminowa]

2022-07-27 9:48

Prognoza pogody na koniec lipca 2022. Z latem nie ma nudy. Wielodniowe upały przeplatają się z dniami chłodnymi, przypominającymi bardziej wczesną jesień niż okres wakacji. Przed nami kolejna zmiana w pogodzie. Prognozy na końcówkę lipca zwiastują m.in. temperatury poniżej 15 stopni Celsjusza! Szczegóły prognozy długoterminowej w dalszej części artykułu.

Załamanie pogody. Prognoza długoterminowa na koniec lipca

Prognoza pogody na koniec lipca. Lato 2022 nie pozwala nam się nudzić. Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Raz we znaki dają się nam upały, innym razem termometry pokazują kilkanaście stopni, a za oknem pada deszcz. Za nami kolejna fala upałów, więc najbliższe dni - dla równowagi - będą deszczowe i zimne. Jakie są prognozy na koniec lipca? - Przed nami większe ochłodzenie, które swe apogeum osiągnie akurat podczas weekendu (30-31.07) kończącego lipiec. Zanim jednak zrobiło się chłodno, będziemy się męczyć nieprzyjemną duchotą - czytamy w pogodzie długoterminowej na stronie twojapogoda.pl. Na chwilę zawita do nas jesienny klimat i temperatury poniżej 15 stopni Celsjusza.

Przed nami bardzo zimny - jak na środek lata - weekend. W piątek (29 lipca) nie dość, że będzie chłodno, to jeszcze na południu Polski intensywnie popada. Z kolei w ostatnich dniach miesiąca (30-31 lipca) temperatura w południowej części naszego kraju nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Winne temu będą ciemne chmury, rzęsisty deszcz i silny wiatr. Pogoda w niczym nie będzie przypominać letniej aury. Poczujemy się niczym jesienią. Pogoda na koniec lipca raczej nie spodoba się turystom, liczącym na słoneczną aurę.

Kiedy wrócą upały?

Dla miłośników upałów mamy jednak dobre wiadomości. Pogoda długoterminowa zakłada, że upał wróci już w poniedziałek (1 sierpnia). Najcieplej będzie w zachodnich regionach Polski. Kolejna fala upałów osiągnie apogeum w okolicach 4-5 sierpnia. Prognozy długoterminowe zapowiadają wtedy nawet rekordowe temperatury, szczególnie na południu i południowym wschodzie Polski. W cieniu termometry mogą pokazywać ponad 40 stopni Celsjusza!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?
Nasi Partnerzy polecają