Nadciąga wielkie ochłodzenie, będą burze i ulewy. Czy upały jeszcze wrócą?

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/Pixabay.com Początek tygodnia 25-31.07 to w Polsce chwilowe załamanie pogody, ale upalna pogoda ma wrócić w niedzielę

Idzie chłód

Nadciąga wielkie ochłodzenie, będą burze i ulewy. Czy upały jeszcze wrócą?

2022-07-26 10:46

Początek tygodnia 25-31.07 to w Polsce chwilowe załamanie pogody. Wtorek, 26 lipca, będzie w całym kraju deszczowy i lokalnie burzowy, a w środę i czwartek o kilka kresek w porównaniu do ostatnich dni spadnie też temperatura. Czy to koniec upałów w Polsce? Prognozy nie są jednoznaczne, bo z jednej strony gorąc może powrócić; z drugiej, nie wiadomo jak duży.

Nadciąga wielkie ochłodzenie, będą burze i ulewy. Czy upały jeszcze wrócą?

Na najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin do Polski zawita ochłodzenie, bo nie dość, że spadnie temperatura, to jeszcze pojawi się deszcz, a lokalnie - burze. Pod hasłem takiej pogody upłynie na pewno cały wtorek, 26 lipca, bo jak informuje IMGW, przez nasz kraj będzie przechodził chłodny front atmosferyczny. Najgorzej ma wyglądać sytuacja we wschodniej, centralnej i południowej części Polski, gdzie opady mogą przekroczyć ok. 30 mm, a porywy wiatru sięgną 75 km/h. Spadek temperatury odczujemy najbardziej w nocy i w środę, 27 lipca, gdy słupki rtęci pokażą 20-25 stopni (nad morzem tylko 18), ale gorąco, bo ok. 28-30 kresek, będzie nadal na Podkarpaciu. W całej Polsce znacznie więcej słońca, choć lokalnie może jeszcze przelotnie popadać. Z biegiem tygodnia temperatura będzie rosła, choć w weekend 30-31 lipca do naszego kraju znowu dotrą chmury, które przyniosą duże opady deszczu zwłaszcza w sobotę, a miejscami - grad i burze.

Czytaj też: Burze z gradem, nawet 35 mm deszczu, a potem jeszcze to! Eksperci biją na alarm [Prognoza IMGW na dziś, 26.07.2022]

Jak informuje IMGW, w niedzielę znowu zacznie się robić bardzo ciepło, a w niektórych regionach - upalnie, bo słupki rtęci pokażą na większości terenu Polski 27-31 kresek.

Jaka będzie pogoda na początku sierpnia? 

Początek kolejnego tygodnia nadal z wysokimi temperaturami i dużą ilością słońca, ale przynajmniej na razie nic nie wskazuje, aby temperatura sięgnęła 30 stopni. W całym kraju będzie ok. 25 lub 2-3 kreski więcej.

Czytaj też: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Sonda
Boisz się burz?
Klęska ekologiczna w Wiśle. Tysiące martwych ryb w rzece