Wakacjowicze załamani pogodą

i

Autor: Shutterstock Prognoza pogody na sobotę, 30 lipca 2022. To zrujnuje plany Polaków. Pogoda na dziś [30.07]

Będziecie zdruzgotani

Pogoda zrujnuje plany wielu osób! Prognoza pogody na sobotę, 30 lipca 2022

2022-07-29 22:59

Takiej pogody nie życzylibyście nawet najgorszemu wrogowi! Pogoda zrujnuje weekendowe i wakacyjne plany Polaków. Po ciepłym tygodniu i letniej pogodzie w wielu regionach, w sobotę (30.07) nadejdzie… załamanie! Będzie dotyczyło i pogody i nastroju wielu osób, bo przecież nie tak miał wyglądać ten weekend. Synoptycy zapowiadają deszcz, burze i słońce skrzętnie ukryte za chmurami!

Pogodowe mapy nie zostawiają żadnych złudzeń. Może i będzie ciepło, ale na pewno nie gorąco. Nic dziwnego, skoro słońce skryje się głęboko za chmurami, a z tych, co i rusz, w wielu regionach będzie padać. Sprawdź, jaka będzie pogoda w sobotę, 30 lipca 2022 roku w Twojej miejscowości i regionie! Lokalnie synoptycy ostrzegają przed burzami. Czego możemy się spodziewać?

Pogoda na dziś i na jutro. Załamanie pogody w sobotę, 30.07

W piątek słońce może i nieco nieśmiało, ale jednak wygląda zza chmur. Jednak to, co na niebie wydarzy się w sobotę, ucieszy bardzo niewiele osób. W wielu regionach słońca nie zobaczymy przez cały dzień – będziemy za to oglądać świat zza szyby, bo na dworze będzie padać – w niektórych miejscach szykują się potężne ulewy!

Sobotnie (30.07) załamanie pogody pokrzyżuje plany wielu osób, które planowały aktywny wypoczynek lub opalanie się na plażach morza, jezior czy innych zalewów. Nawet ci, którzy chcieli zwyczajnie zażyć chwili relaksu i rozpalić grilla – mogą obejść się smakiem. Powiedzmy wprost: nie takiej pogody życzyliśmy sobie na ten weekend.

Pogoda na sobotę, 30 lipca. Deszcz w całym kraju, lokalnie burze

W sobotę deszcz może padać niemal w całym kraju. Przed ulewami może się uchronić jedynie Podlasie. W innych regionach – lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. Nie zapomnijcie też o cieplejszych ubraniach. Wprawdzie na Podkarpaciu temperatury mogą sięgnąć 28 stopni Celsjusza, ale w większości regionów nawet w południe zatrzymają się w okolicach 23-25 kreski na termometrze.

W trakcie dnia najbardziej deszczowo będzie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Śląsku. Później rozpadać może się też w innych regionach – zwłaszcza w centrum kraju.

Prognoza pogody IMGW: 30.07.2022

W sobotę (30.07) na północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a lokalnie także z burzami – ostrzegają synoptycy IMGW. Suma opadów w południowej połowie kraju od 15 mm do 30 mm.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Temperatura maksymalna od 18 st. C na południowym zachodzie, 22 st. C, 24 st. C na przeważającym obszarze, do 29 st. C na południowym wschodzie; lokalnie w kotlinach sudeckich od 15 st. C do 17 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz oraz w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h.

W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany