Pogoda na niedzielę, 31 lipca. Jesienna aura w środku lata: Deszcz i burze. Prognoza pogody 31.07

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/6147366 Pogoda na niedzielę, 31 lipca. Jesienna aura w środku lata: Deszcz i burze. Prognoza pogody 31.07

Deszcz i burze

Pogoda na niedzielę, 31 lipca. Jesienna aura w środku lata: Deszcz i burze. Prognoza pogody 31.07

2022-07-30 10:58

Niedziela będzie deszczowa, pochmurna… Względny spokój będą przerywały huki gromów i błyski piorunów. Miejscami może być niebezpiecznie! IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami, burzami i nawałnicami. Zobacz prognozę pogody na niedzielę, 31 lipca 2022 roku.

Jak informuje IMGW, północna Skandynawia, rejon Morza Bałtyckiego oraz częściowo zachodnia Europa są jeszcze w zasięgu wyżów. Resztę kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Finlandią, Morzem Norweskim i Karpatami. Polska stopniowo od południa zacznie dostawać się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bałkanów przez Słowację nad południowo-wschodnią Polskę. Jedynie na północy kraju pogodę kształtuje wyż znad Bałtyku. Południowa i południowo-wschodnia część kraju pozostanie w cieplejszym powietrzu polarnym morskim, nad pozostały obszar napływać będzie chłodniejsza masa powietrza.

Pogoda w nocy z soboty na niedzielę, 30/31 lipca 2022

W nocy na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże lub całkowite z opadami deszczu. Na południowym wschodzie możliwe będą też burze. Miejscami opady deszczu będą intensywne. Na wschodzie, w centrum i południu kraju prognozowana suma opadów miejscami od 20 mm do 30 mm, na południowym zachodzie do 35 mm, a w Wielkopolsce, na Kujawach, zachodzie Ziemi Łódzkiej i Mazowsza do 50 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C, 13 st. C na północy do 15 st. C, 17 st. C na południu i w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych tylko na południowym wschodzie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę 31.07.2022

W niedzielę na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a na wschodzie również burze. Prognozowana suma opadów miejscami we wschodniej i centralnej Polsce od 20 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C, 16 st. C na północnym wschodzie oraz w strefie opadów na południu kraju, około 20 st. C w centrum, na wschodzie i nad morzem do 25 st. C, 27 st. C na zachodzie. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, około 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko na południowym wschodzie południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Tańczące z Promocjami 29.07
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany