Długoterminowa prognoza pogody. Fala upałów jest już pewna! Znamy daty

i

Autor: Shutterstock Długoterminowa prognoza pogody. Fala upałów jest już pewna! Znamy daty

Żar poleje się z nieba

Długoterminowa prognoza pogody. Fala upałów jest już pewna! Znamy daty

2022-08-02 10:03

Długoterminowa prognoza pogody dla Polski. Kto stęsknił się za upałami, ten może zacierać ręce. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza wrócą do naszego kraju. Wiadomo już, kiedy i gdzie będzie najgoręcej. W niektórych regionach termometry pokażą nawet 38 stopni Celsjusza! Szczegóły długoterminowej prognozy w dalszej części artykułu.

Długoterminowa prognoza pogody. Przed nami pierwsza fala upałów w sierpniu

Długoterminowa prognoza pogody potwierdza kolejną falę upałów w Polsce. Ile będzie trwać? Gdzie będzie najcieplej i ile stopni pokażą termometry w najgorętszych miejscach w kraju? Jak podaje portal twojapogoda.pl, pierwsza fala upałów w sierpniu rozpocznie się w środę (3.08). Na początek upalnie zrobi się w zachodniej części Polski. Temperatura osiągnie wartości 30-32 stopni Celsjusza. Przy granicy z Niemcami słupki rtęci pokażą 33 stopnie. Na pozostałym obszarze Polski termometry pokażą 26-28 stopni Celsjusza.

Według długoterminowej prognozy pogody czwartek (4 sierpnia) będzie jeszcze cieplejszy, a upał rozniesie się na województwa w południowej i centralnej Polsce. Temperatura od 30 do 32 stopni Celsjusza. Najcieplej w zachodniej części kraju. Tam termometry pokażą 32-34 stopnie Celsjusza, a przy zachodniej granicy nawet 35-36 "kresek" powyżej zera.

CZYTAJ TEŻ: Betonowe centrum miasta a temperatura powietrza. Ciekawe wyliczenia eksperta IMGW

Fala upałów w Polsce. Gdzie będzie najcieplej?

Najgorętszym dniem podczas pierwszej fali upałów w sierpniu będzie piątek (5.08). Upalnie będzie w prawie całej Polsce, z wyjątkiem regionów północno-wschodnich i północno-zachodnich. Najcieplej będzie na zachodzie, południu i środkowej północy. Temperatura przekroczy tam 35 stopni Celsjusza. - W pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy po Pomorze Gdańskie trzeba się liczyć, że lokalnie termometry wskażą nawet 37-38 stopni w cieniu - informuje twojapogoda.pl.

Długoterminowa prognoza pogody pokazuje, że pierwszy fala upałów w sierpniu będzie krótka. We wschodniej Polsce będzie to raptem jeden dzień wysokich temperatur. Na południu i w centrum - 2 dni. Najdłużej z ciepła cieszyć się będą mieszkańcy regionów zachodnich, bo aż 3 dni. Kto obecnie wypoczywa w Tatrach lub na Mazurach, ten upału nie zazna. W tych regionach nieco chłodniej niż na pozostałym obszarze kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy lubisz upały?
Marsz Powstania Warszawskiego 2022. Narodowcy w spokoju przeszli na Plac Krasińskich