Zima nie odpuszcza! Śnieg i burze to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Pogoda IMGW na 21.01.2022]

2022-01-21 7:10

Pogoda na piątek (21 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nie jest optymistyczna. Synoptycy przewidują opady śniegu, śniegu z deszczem, a na wschodzie Polski mogą wystąpić burze. Do tego wszystkiego wiatr i mróz. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś (piątek, 21.01.2022) poniżej.

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), piątek (21.01.2022) będzie pochmurny ale z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Zima w piątek nie odpuści. Wciąż mogą wystąpić opady śniegu.

- Okresami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wschodzie kraju o około 5 cm, w Karpatach o około 10 cm. Na północnym wschodzie możliwe burze – informują synoptycy z IMGW.

Polecamy: Śnieżny armagedon przeszedł przez Polskę! "15 minut grozy". Te zdjęcia mówią wszystko

Jaka będzie temperatura w piątek, 21.01.2022?

W piątek wciąż będzie chłodno, miejscami mroźno. Termometry wskazywać będą maksymalnie od -2°C do 1°C, w górach od -7°C do -4°C, cieplej nad morzem 2°C, 3°C. Silny wiatr wciąż nie będzie odpuszczał, miejscami powodując zawieje I zamiecie śnieżne.

- Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na północy i północnym wschodzie, w porywach do 85 km/h, w Sudetach do 90 km/h, północno-zachodni. Miejscami zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Noc z piątku na sobotę (21.01/22.01). Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW,  w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju lokalnie o około 5 cm, w Karpatach o około 10 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, w górach od -10°C do -7°C, cieplej nad morzem -1°C, 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?