Zima nie odpuszcza! Śnieg i burze to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Pogoda IMGW na 21.01.2022]

2022-01-21 7:10

Pogoda na piątek (21 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nie jest optymistyczna. Synoptycy przewidują opady śniegu, śniegu z deszczem, a na wschodzie Polski mogą wystąpić burze. Do tego wszystkiego wiatr i mróz. Gdzie będzie najgorzej? Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś (piątek, 21.01.2022) poniżej.

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), piątek (21.01.2022) będzie pochmurny ale z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Zima w piątek nie odpuści. Wciąż mogą wystąpić opady śniegu.

- Okresami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wschodzie kraju o około 5 cm, w Karpatach o około 10 cm. Na północnym wschodzie możliwe burze – informują synoptycy z IMGW.

Polecamy: Śnieżny armagedon przeszedł przez Polskę! "15 minut grozy". Te zdjęcia mówią wszystko

Jaka będzie temperatura w piątek, 21.01.2022?

W piątek wciąż będzie chłodno, miejscami mroźno. Termometry wskazywać będą maksymalnie od -2°C do 1°C, w górach od -7°C do -4°C, cieplej nad morzem 2°C, 3°C. Silny wiatr wciąż nie będzie odpuszczał, miejscami powodując zawieje I zamiecie śnieżne.

- Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na północy i północnym wschodzie, w porywach do 85 km/h, w Sudetach do 90 km/h, północno-zachodni. Miejscami zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Polecamy: Windy: Aplikacja z radarem pogodowym. Jak korzystać z Windy?

Noc z piątku na sobotę (21.01/22.01). Prognoza IMGW dla Polski

Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW,  w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju lokalnie o około 5 cm, w Karpatach o około 10 cm. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, w górach od -10°C do -7°C, cieplej nad morzem -1°C, 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE