Burze śnieżne w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Pogoda w Polsce bije nieprawdopodobne rekordy. Burze śnieżne atakują z ogromną mocą

Pogoda w Polsce bije nieprawdopodobne rekordy. Burze śnieżne atakują z ogromną mocą

2022-01-19 11:21

Rekordowe burze śnieżne w Polsce! Fani teorii spiskowych mają swoje pięć minut i sugerują wymierzoną w nasz kraj broń klimatyczną - donosi serwis twojapogoda.pl. Faktem jest, że pioruny szalały na terenie Polski, ale eksperci uspokajają - nie ma mowy o żadnym spisku. Dlaczego zatem byliśmy świadkami efektownych i jednocześnie przerażających zjawisk?

Pogoda w Polsce, którą zastaliśmy w styczniu zszokowała niejednego. Burze śnieżne i wichury o prędkości ponad 100 km/h zaatakowały najmocniej w poniedziałek (17.01.2022). Zerwane dachy, brak prądu i trudne warunki na drogach - taki klimat opanował niemal cały kraj. Wielu naszych czytelników zwracało uwagę, że czegoś takiego w styczniu jeszcze nie przeżyli. Nic w tym dziwnego. Jak się okazuje, w Polsce padły niesamowite rekordy. - Nigdy wcześniej w historii gromadzenia danych z systemów detekcji wyładowań atmosferycznych nie odnotowano w styczniu tak dużej ilości piorunów - przekazuje serwis twojapogoda.pl. Polska została niechlubnym liderem kontynentu europejskiego. Takie dane przyniosły ze sobą zwolenników... teorii spiskowych! Czy mają one jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości? Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami wichury i naszą sondą. Zachęcamy do oddawania głosów.

Warto wiedzieć: Szykujcie się na prawdziwy atak zimy! Będą grzmoty, pioruny i zamiecie

Sonda
Czy widzieliście już kiedyś burzę śnieżną?

Pogoda w Polsce bije nieprawdopodobne rekordy. Teoria spiskowa o burzach śnieżnych!

Autorzy serwisu twojapogoda.pl podkreślają, że zjawisko, które dotknęło Polaków jest bardzo ciekawe, gdyż nie dotyczyło innych regionów Europy. Wprawdzie nasi sąsiedzi również odczuli działania burzy, ale nie na taką skalę. W związku z tym, pojawiły się teorie spiskowe. Specjaliści od takowych przekonują, że ktoś wypowiedział nam wojnę i użył broni klimatycznej. Czy rzeczywiście można mówić o tego typu działaniach? Wygląda na to, że niekoniecznie.

- Fani teorii spiskowych nie będą pocieszeni. Stało się tak z powodu nałożenia się na siebie kilku zupełnie naturalnych czynników w jednym czasie. Coś takiego zdarzało się dotychczas zwykle raz na kilkanaście lat, ostatnio w 2008 roku. Tym razem przybrało skalę rekordową, co świadczy o tym, że w coraz cieplejszej atmosferze gwałtowność zjawisk rośnie. Przede wszystkim Polska znalazła się między niżem znad zachodniej Rosji a wyżem znad Anglii, w strefie bardzo dużego gradientu (zróżnicowania) ciśnienia - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Burze śnieżne i mróz powrócą? Prognozy dla Polski niepokoją

Prognoza pogody dla Polski nie napawa optymizmem. Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne mogą do nas wrócić jeszcze w styczniu. Meteorolodzy alarmują - nocami na termometrach może być nawet -25 stopni. Takim temperaturom często towarzyszą intensywne opady śniegu i w tym przypadku nie będzie inaczej. Modele meteo są dla nas bezlitosne. Scenariusz z brutalnym powrotem zimy do Polski jest bardzo realny. O szczegółach przeczytacie w tym materiale. Prognozy będziemy analizować na bieżąco.

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?
Atak zimy w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany