Wichury nad Polską

i

Autor: KP PSP W LĘBORKU Wichury nad Polską

Wichury i burze śnieżne szaleją nad Polską. Setki zerwanych dachów! Strażacy uwijają się jak w ukropie

2022-01-17 20:21

Wichury i burze w Polsce. Dziś (poniedziałek, 17.01.2022) w wielu regionach naszego kraju trwa nierówna walka z pogodą. Żywioł przyniósł ogromne utrudnienia komunikacyjne. Wiatr wieje z prędkością nawet do 120 km/h! Przekłada się to na brak prądu i problemy na drogach. W naszym serwisie sprawdzamy, gdzie obecnie jest najgorzej.

Aktualizacja 20:20

IMGW ostrzega przed sztormem! To nie koniec gwałtownych zjawisk pogodowych w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed sztormem. W strefie brzegowej Bałtyku może wystąpić wiatr o sile 7 do 8, a w porywach 9 w skali Beauforta.

Aktualizacja 18:45

- Z powodu silnego wiatru lubelscy strażacy odnotowali 71 interwencji, z czego 52 dotyczyły usuwania powalonych drzew i konarów - poinformowała w poniedziałek straż pożarna. - Odnotowaliśmy również pięć interwencji do uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i dziewięć na budynkach gospodarczych - powiedział rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra.

Aktualizacja 17:10

Niemal 150 razy interweniowała w poniedziałek straż pożarna po burzy śnieżnej, która przeszła przez woj. małopolskie. Najczęściej strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew i konarów, które zalegały na lokalnych drogach. Odnotowano utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Aktualizacja 16:33

Dramatyczne chwile w Sochaczewie. Zerwany fragment dachu sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 6 runął na cmentarz! Jego elementy zniszczyły kilkadziesiąt nagrobków.

Aktualizacja 15:54

Strażacy przeprowadzili już 4,5 tysiąca interwencji z powodu wichur w naszym kraju. Uszkodziły one w naszym kraju co najmniej 200 budynków. - Obecnie front atmosferyczny jest na południu kraju, rośnie liczba zgłoszeń na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - informuje bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Aktualizacja 15:32

Na Podkarpaciu śnieżyca dała się we znaki! W związku z burzami śnieżnymi w poniedziałek po południu 6,5 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. W ciągu kilku godzin strażacy zanotowali 77 interwencji. Aż 14 z tych interwencji dotyczyło zerwanych dachów.

Aktualizacja 15:10

- To był dramat! - opisuje śnieżycę na Śląsku nasz dziennikarz. - W ciągu 10 minut drogi były kompletnie zasypane. Wracałem Drogową Trasą Średnicową z Chorzowa do Zabrza prawie 40 minut! Pługi musiały torować drogę, bo jezdnia była kompletnie zasypana. Pojazdy ślizgały się przy nawet drobnych manewrach, jak zmiana pasa. Na szczęście zaczęło się rozpogadzać - dodaje.

Aktualizacja 14:47

Silny wiatr zaatakował też na Podkarpaciu. Uszkodzone zostały dachy na szkołach! Strażacy interweniowali 66 razy. Raport z województwa podkarpackiego znajdziecie w tym materiale.

Aktualizacja 14:42

Kolejne doniesienia ze Śląska! Odnotowano już 175 zdarzeń atmosferycznych, niestety jest też jedna osoba poszkodowana. W Pszowie na kobietę spadł konar drzewa. Uszkodzone dwa dachy w Kłobucku i Sosnowcu.

Aktualizacja 14:10

Na godzinę 13.30 odnotowano 108 zdarzeń atmosferycznych. Najwięcej w Częstochowie - 11, Kłobucku - 9, Bielsku - Białej - 9 i Gliwicach - 9. W Kłobucku częściowo wiatr zerwał dach hali produkcyjnej - to raport naszej dziennikarki z regionu śląskiego.

Aktualizacja 14:03

Przez Kraków przeszła burza śnieżna. - Zerwał się silny wiatr, śnieżyca, słychać było grzmoty - relacjonuje nasza czytelniczka. Burzę można było usłyszeć również w Tarnowie. Poniżej prezentujemy ciekawe zdjęcie ze stolicy Małopolski.

Przez Kraków przeszła burza śnieżna! Pogoda atakuje

i

Autor: nadesłane Przez Kraków przeszła burza śnieżna! Pogoda atakuje

Aktualizacja 13:22

Jak donosi reporterka "Super Expressu" ze Śląska - burze i pioruny zaatakowały w Katowicach. Towarzyszy im śnieg z deszczem Za oknami panuje złowieszczy klimat. Ostrzegamy również mieszkańców województwa opolskiego! Trzeba się przygotować na nieprzyjemne niespodzianki.

Silny wiatr w Opolu 17.01.2022. Idzie potężna nawałnica! Co nas czeka? [RADAR WIATRU]

Aktualizacja 13:05

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem, dmącym z prędkością w porywach nawet do 115 km/h oraz burzami na terenie województwa świętokrzyskiego. Problemy mogą też występować w innych regionach!

Pogodowy armagedon w Świętokrzyskiem! Silny wiatr i burza śnieżna!

Silny wiatr w Krakowie 17.01.2022. Radar wiatru nie pozostawia złudzeń. Czekają nas połamane drzewa, brak prądu i zawalone drogi?

Aktualizacja 12:45

Alert RCB 17.02.2022 dla mieszkańców południowej Polski. Dostałeś SMS i nie wiesz co on oznacza? W poniedziałek (17.01.2022) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało kolejne wiadomości z ostrzeżeniami!Szczegóły: Alert RCB 17.01.2022: SMS z alertem. Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. Nie będzie prądu?!

Aktualizacja 12:20 

Wichura zerwała dach i poddasze z domu w okolicach Sompolna w powiecie konińskim (woj. wielkopolskie)! Niebezpiecznie będzie też na Śląsku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenia dla tego regionu.

Czytaj tutaj: Pogodowy armagedon w województwie śląskim. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Aktualizacja 12:18

Wymowne nagranie pojawiło się na profilu Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku. Tutaj zbędne są słowa, to trzeba zobaczyć!

Aktualizacja 12:05

Najnowsze doniesienia z województwa łódzkiego! Coraz więcej zgłoszeń interwencji z powodu wiatru odbierają strażacy. Podczas burz porywy wiatru nadal mogą osiągać 100 km/h! 

Czytaj więcej: Burze w Łodzi i regionie. Pogodowy armagedon i coraz więcej interwencji strażaków!

Aktualizacja 11:22

Fatalne warunki pogodowe, spowodowane wichurami oraz opadami śniegu i deszczu panują w całej Małopolsce. Południe województwa jest objęte pomarańczowymi alertami IMGW, związanymi z zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

Więcej na ten temat: Kataklizm pogodowy w Małopolsce! Pomarańczowe alerty przed wichurami i zamieciami. W Krakowie awaria sieci ciepłowniczej

Aktualizacja 11:15

Nad Polską przechodzą rzadkie i bardzo niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. W wielu miejscach wystąpiły burze śnieżne. Synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z PAP opowiedział o tych zjawiskach, które dzisiaj nawiedzają nasz kraj.

Aktualizacja 11:10

Z powodu pogody dużo pracy mają strażacy z woj. łódzkiego. Liczba interwencji związana z wiatrołomami znacząco wzrosła w poniedziałek przed południem. Jak przekazał PAP rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, od godz. 10 wpłynęło już 51 zgłoszeń. Wcześniej odnotowano pojedyncze przypadki związane z połamanymi drzewami, zerwanymi kablami i antenami na dachach!

Poniżej prezentujemy wam galerię z różnych regionów Polski! Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Jadowniki, OSP KSRG Lekowo i KP PSP w Lęborku.

Aktualizacja 10:51

Prawdziwy pogodowy armagedon dotarł do Warszawy. W godzinach porannych nad stolicą rozpętała się koszmarna burza. Grzmoty, błyski i przeraźliwie silny wiatr dają o sobie znać. Mieszkańcy Warszawy mogą skarżyć się na przerwy w dostawach prądu. 

Materiał: Pogodowy armagedon w Warszawie. Część Warszawy bez prądu

Aktualizacja 10:40

W całej Wielkopolsce wieje silny wiatr. Nic dziwnego, że już odnotowano pierwsze szkody. W Chodzieży drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną. Ewakuowano pasażerów jednego z pociągów. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Czytaj więcej: Silny wiatr w Wielkopolsce daje się we znaki. Drzewo powalone na tory

Tysiące mieszkańców Wielkopolski bez prądu! Wichura sieje spustoszenie

Aktualizacja 10:04

Jak już wspominaliśmy wcześniej, pogodowy sajgon odczuli m.in. mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. - Niezły armagedon się zrobił. W przeciągu kilku minut temperatura spadła o prawie 4 stopnie. A burzy w styczniu to chyba nie widziałem - napisał grudziądzki działacz żużlowy na Twitterze. Jego zdjęcie z Grudziądza nie pozostawia złudzeń.

Aktualizacja 9:34

Mamy najnowsze wieści z województwa śląskiego. Dziennikarka "Super Expressu" podaje, że w Zabrzu silny wiatr mocno daje się we znaki mieszkańcom. Nawet przy zamkniętych oknach da się odczuć działalność żywiołu. W okolicy pada również nieprzyjemny deszcz. 

Godzina 9:24

Wichury i burze w Polsce. W poniedziałek (17.01.2022) toczymy trudną walkę z niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. W godzinach porannych otrzymaliśmy od naszych czytelników informację o ulewach, śnieżycach i silnym wietrze w Bydgoszczy i Toruniu. Podobnie sytuacja wygląda w Szczecinie i okolicach. - 84 razy interweniowali strażacy w województwie zachodniopomorskim w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak, cytowany przez Polską Agencję Prasową. Strażacy przekazali, że większość interwencji dotyczyła powalonych drzew na skutek silnego wiatru. Potwierdza się też prognoza IMGW dla województwa pomorskiego. Na Przylądku Rozewie, wiatr wiał o godzinie 4:50 z prędkością na poziomie 120 km/h. 

Czytaj też: Pomarańczowy alert w większości województw. Będzie bardzo niebezpiecznie!

Wichury w Polsce. Burze i oblodzenie dołączają do pogodowego szaleństwa [Poniedziałek 17.01.2022]

W godzinach porannych front burzowy wędruje przez Kujawy, Wielkopolskę, Mazowsze i Podlasie. Jak nas informujecie - na Pomorzu pojawiły się burze śnieżne. W kolejnych godzinach zagrożone będą również zachodnie, południowo-wschodnie i południowe regiony Polski. Cały kraj objęty jest ostrzeżeniami IMGW - w zależności od regionu są to pomarańczowe lub żółte alerty. Niestety problemem nie są tylko wichury i burze. Na południu i południowym wschodzie Instytut ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Wystąpić mogą również zawieje/zamiecie śnieżne. Z kolei północne rejony to śmiertelne zagrożenie na drogach.

- Kolejnym zagrożeniem w woj. #pomorskie, przed południem, będzie oblodzenie - wydane zostało #ostrzeżenie 1°. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie - przekazał IMGW przed godziną 9:00.

Wichury w Polsce. Strażacy ujawniają miażdżące statystyki

- Od północy do godz. 8.15 w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali 532 razy - przekazał Polskiej Agencji Prasowej bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Największa liczba interwencji miała miejsce na Pomorzu (219), w woj. zachodniopomorskim (143) oraz na Warmii i Mazurach (109). W tym ostatnim regionie sytuacja wygląda bardzo powaznie. Silne opady śniegu wystąpiły tuż przed godz. 8 w Olsztynie - w parę minut ulice i chodniki zrobiły się białe, śnieg padał tak intensywnie, że znacznie utrudniał poruszanie się pieszym i ograniczał widoczność kierowcom. Silne opady śniegu trwały ok. 20 minut, towarzyszył im także silny wiatr. Najnowsze dane mówią o 130 interwencjach warmińsko-mazurskich strażaków od godziny 7:00.

Niebezpieczne zjawiska pogodowe w twoim regionie? Dajcie znać, jak wygląda sytuacja na drogach i nie tylko! Można do nas pisać na adres - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany