Zima

i

Autor: Pixabay Pogoda długoterminowa na styczeń 2022.

Pogoda długoterminowa na styczeń 2022. Ta prognoza może zaskoczyć! Zima będzie ostra?

2021-12-31 6:30

Pogoda długoterminowa na styczeń 2022. Przed nami nowy rok i nowy miesiąc. Jaki będzie styczeń 2022 w pogodzie? Zima trwa, ale czy aby na pewno styczeń będzie mroźny i śnieżny? Czy są szanse, że zima będzie ostra? A może po początku zimy obfitującym w opady śniegu i ujemne temperatury, przyjdzie czas na długotrwałą odwilż? Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Pogoda długoterminowa na styczeń 2022. Zima w pełni, ale czy będzie to zima ostra? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Końcówka grudnia stała pod znakiem śniegu i ujemnej temperatury. Czy nowy miesiąc coś zmieni? Ta prognoza, którą Wam przedstawiamy, może zaskoczyć. Pogoda w styczniu będzie nieprzewidywalna.

Jeśli chodzi o temperaturę, to według amerykańskiego modelu klimatycznego CFS, średnia miesięczna anomalia temperatury na przeważającym obszarze Polski będzie w normie wieloletniej. Nieco zimniej może być na wschodzie, w centrum i na północnym-wschodzie naszego kraju. A co z mrozem w styczniu 2022? Będzie zimno, to na pewno. Przed nami czas całodobowych mrozów, obfitych opadów śniegu, a nawet burz śnieżnych. Najzimniej ma być w drugiej połowie stycznia.

W styczniu 2022 będzie w Polsce więcej opadów niż zazwyczaj. Tak wynika z modelu CFS. Najwięcej ma padać na północy kraju. - Okresami aktywność Atlantyku może być duża, przynosząc większe opady. W cieplejszych masach powietrza ma być to deszcz, w chłodniejszych deszcz ze śniegiem i śnieg. Zdarzą się również opady marznące powodujące gołoledź - czytamy na stronie fanipogody.pl.

Źródło: fanipogody.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białe szaleństwo nad morzem! Takich zim jak pół wieku temu już nie ma [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla PO i Jarosława Kaczyńskiego