Wichura

i

Autor: Tomasz Golla Wichury i deszcz w sylwestra. Niepokojące prognozy w ostatni dzień roku. Zdj. ilustracyjne.

Pogodowa groza w sylwestra. Wichury i ulewy. Lepiej uważać!

2021-12-30 10:28

Prognoza pogody na ostatni dzień roku 2021. Synoptycy informują o pogodowej grozie w sylwestra. Eksperci przewidują wichury i ulewy. Silny wiatr może spowodować szkody, m.in. łamać gałęzie, uszkadzać zadaszenia i powodować przerwy w dostawach prądu. Jaka będzie pogoda w sylwestra? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jaką pogodą pożegnamy 2021 rok? Prognozy wskazują, że pogoda w sylwestra będzie niespokojna i niebezpieczna. W sylwestra grozi nam pogodowa groza. Przewidywania są na tyle poważne, że ci, którzy planują spędzić sylwestrową noc na wolnym powietrzu, mogą mieć problem w udanej zabawie. Sylwester nie będzie przypominał zimowego wieczoru. Przed nami jesienna aura, z rzęsistym deszczem i porywistym wiatrem. Będzie za to ciepło jak na końcówkę grudnia. Termometry pokażą kilka stopni Celsjusza. Skąd tak nagła zmiana pogody w sylwestra po ostatnich zimnych i śnieżnych dniach? Jak czytamy na portalu twojapogoda.pl, winny tej zmianie jest układ niskiego ciśnienia znad środkowego Bałtyku. Pod koniec roku zawita do nas niemal jesienny klimat. Będzie ciepło jak na grudzień, ale za to deszczowo i wietrznie.

Zobacz także: Jasnowidz Jackowski miał wstrząsającą wizję na 2022 rok! Polacy będą uciekać ze swoich domów. Co nam grozi?!

Pogoda w sylwestra. Wiatr nawet do 70 km/h

Wiatr w sylwestrową noc może być porywisty. Porywy południowo-zachodniego wiatru w całej Polsce będą dochodzić do 50-60 km/h, a miejscami nawet do 70 km/h. Wiatr może powodować szkody, tj. łamać gałęzie, uszkadzać zadaszenia, powodować przerwy w dostawach prądu oraz przewracać i przenosić nieprzymocowane przedmioty. Podmuchom wiatru może towarzyszyć deszcz o ciągłym lub umiarkowanym natężeniu. Najmocniej będzie padać w północnych, wschodnich i centralnych województwach.

I chociaż termometry pokażą od 6 stopni Celsjusza do nawet 11 stopni na zachodzie i południu Polski, zimny wiatr i deszcz będzie potęgować uczucie zimna. Odczuwalna temperatura nieznacznie przekroczy 0 stopni.

Jaka pogoda w Nowy Rok?

A jaką pogodą przywita nas nowy, 2022 rok? 1 stycznia będzie dniem pochmurnym z przelotnym deszczem i utrzymującym się porywistym wiatrem. Termometry pokażą od 4 stopni Celsjusza na północy do 8 stopni na południowym zachodzie. W dalszej części Nowego Roku wiatr osłabnie, a temperatura wzrośnie od 5 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na południowym zachodzie.

Jeszcze mocniej silny wiatr dokuczy mieszkańcom zachodniej Europy. Potężna wichura uderzy w Sylwestra. Wiatr rozpędzi się nawet do 180 km/h. Jak czytamy na portalu dobrapogoda24.pl, sztorm może powodować 5-7 metrowe fale w pobliżu wybrzeża Irlandii. Wichura w ostatnich godzinach 2021 roku związana będzie z głębokim niżem przemieszczającym się przez Atlantyk. Ciśnienie w jego centrum spadnie poniżej 965 hPa. Silny wiatr z uderzy przede wszystkim w Irlandię. Porywy wiatru na lądzie osiągną 80-120 km/h, a w głębi Atlantyku w centrum żywiołu aż do 180 km/h!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla PO i Jarosława Kaczyńskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany