Mróz odpuści, ale jest inne zagrożenie! Przed tym ostrzega IMGW. Niepokojące prognozy

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Mróz odpuści, ale jest inne zagrożenie! Przed tym ostrzega IMGW. Niepokojące prognozy

Mróz odpuści, ale jest inne zagrożenie! Przed tym ostrzega IMGW. Niepokojące prognozy

2021-12-29 12:30

Siarczysty mróz na co najmniej kilka dni odchodzi w zapomnienie, ale nie oznacza to końca pogodowych perturbacji. Kierowcy w całej Polsce muszą mieć się na baczności. Dynamicznie zmieniająca się aura sprawia, że na drogach jest bardzo niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada kolejne ostrzeżenia dla wielu regionów. Ich treść powinna trafić w szczególności do uczestników ruchu. Co zapowiadają synoptycy na najbliższy czas?

Pogoda w Polsce zmienia się bardzo szybko, a ciepłe powietrze z zachodu Europy płynie do nas wielkimi strumieniami. Przed nocą sylwestrową w niektórych częściach kraju temperatura wzrośnie nawet do 10 stopni Celsjusza. Miejscami słupki rtęci dowędrują jeszcze wyżej. O tym, ile stopni będzie w Twoim mieście, dowiesz się z artykułu Znamy dokładne prognozy na sylwestra! Zapowiedzi ekspertów szokują [CZYTAJ SZCZEGÓŁY]. Choć śnieg niebawem stopnieje, na drogach wcale nie zrobi się bezpieczniej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już teraz zapowiada ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia dla niemal wszystkich województw. O czym informują prognozowane żółte alerty? Gdzie i kiedy mają obowiązywać ostrzeżenia IMGW? Odpowiedź znajdziesz pod poniższym quizem pogodowym oraz materiałem wideo.

Zobacz koniecznie: Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Ciepło jak nigdy! Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia?

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

IMGW prognozuje ostrzeżenia przed marznącymi opadami dla prawie całego kraju. Żółte alerty mają obowiązywać jeszcze dziś, a we wschodnich regionach Polski również w czwartkowy poranek, 30 grudnia 2021 roku. Nad Bałtykiem, w obrębie województwa pomorskiego, niebawem zacznie mocno wiać. Mowa o powiatach położonych nad samym morzem. W zapowiedzi ostrzeżenia synoptycy wspominają o wietrze osiągającym prędkość przeszło 70 km/h. Sytuacja pogodowa będzie ulegać zmianie. W czwartek i piątek najbardziej niebezpiecznie ma być na drogach województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. Wielce prawdopodobne w wymienionych regionach jest wystąpienie mgły ograniczającej widoczność. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zima stulecia w Polsce. Tak wyglądały najmroźniejsze zimy, które przeszły do historii. Zobacz niezwykłe zdjęcia w poniższej galerii...

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Putina, Rosji i Ukrainy w 2022 roku