Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Prognozy zaskakują! Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia?

i

Autor: nck_gsl/cc0/Pixabay.com Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Prognozy zaskakują! Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia?

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Ciepło jak nigdy! Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia?

2021-12-29 12:42

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Jaka będzie pogoda 31 grudnia i 1 stycznia? To pytanie będziemy sobie jeszcze zadawać, bo niektórzy z nas sylwestra spędzą "pod chmurką". Innych 31 grudnia i 1 stycznia czeka zimowe szaleństwo, np. w czasie jazdy na nartach. Prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok fanów zimy i niskich temperatur może mocno zaskoczyć.

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Ciepło jak jeszcze nigdy? Jaka będzie pogoda 31 grudnia?

Jaka będzie pogoda na sylwestra? Jak informuje pogoda.interia.pl, 31 grudnia można się spodziewać bardzo wysokich temperatur, które będą sięgać nawet kilkunastu stopni. Aż 12 kresek pokażą termometry w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, w pasie od Szczecina do Opola. 11 stopni będzie w Wielkopolsce, a ok. 10 słupków rtęci można oczekiwać w centralnych województwach. Na pozostałym obszarze kraju 8-9 stopni, ale za wyjątkiem Podlasia, gdzie spodziewanych jest 7 kresek. Województwo podlaskie to zresztą jedyny region w Polsce, gdzie pogoda na sylwestra, zgodnie z prognozami, nie przyniesie przelotnych opadów deszczu. W całym kraju będzie ponadto mocno wiało, średnia prędkość wiatru może przekraczać 20 km/h.

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Ciepło jak jeszcze nigdy? Jaka będzie pogoda 31 grudnia?

Jaka będzie pogoda w Nowy Rok? Jak informuje pogoda.interia.pl, będzie chłodniej niż w sylwestra, ale nadal ciepło. 1 stycznia najwyższe temperatury odnotujemy w południowych województwach, w tym w Świętokrzyskiem - w tych regionach będzie 9-10 stopni. W pasie od Wielkopolski, przez Łódzkie, Mazowieckie, aż do Podlasia - 8 kresek, natomiast najchłodniej w północnych województwach. 5 słupków rtęci na Pomorzu, z kolei w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim będzie 7 stopni. W Nowy Rok przez cały kraj nadal będą przechodzić przelotne opady deszczu, które powinny jednak ominąć północną część kraju. Ponadto wiatr będzie nam jeszcze bardziej doskwierał - jego średnia prędkość będzie oscylować w granicach 25-30 km/h.

Za te pięć wykroczeń zimą grozi sroga kara! Wielu Polaków nie miało pojęcia. Płać i płacz!

Sonda
Czy będziesz korzystał/a z fajerwerków w czasie Sylwestra i Nowego Roku?
Łyżwiarka Magdalena Czyszczon składa góralskie życzenia świąteczne
Nasi Partnerzy polecają