Atak zimy w Polsce! Śnieg zasypał drogi i chodniki. Co będzie dalej?!

i

Autor: nadesłane / KM

Śnieżny armagedon przeszedł przez Polskę! "15 minut grozy". Te zdjęcia mówią wszystko [20.01.2022]

2022-01-20 13:39

Śnieżny armagedon w Polsce. Pogoda pokazała swoje bardzo groźne oblicze. Nasi czytelnicy mówią nam m.in. o "15 minutach grozy", które przeżyli w czwartek (20.01.2022). Intensywnym opadom śniegu towarzyszył silny wiatr, a gdzieniegdzie zagrzmiało. Zobaczcie zdjęcia, które otrzymała nasza redakcja.

W czwartek, 20 stycznia 2022, z wielu miejscowości w całej Polsce docierają do nas informacje o opadach śniegu. Biały puch zasypał drogi i chodniki, miejscami było naprawdę ślisko i niebezpiecznie. Na Podkarpaciu z powodu opadów śniegu panują trudne warunki do jazdy. Jezdnie miejscami są oblodzone i śliskie. Z kolei w Toruniu śnieg padał krótko, ale intensywnie, zasypując budynki i ogródki. Po opadach śniegu wyszło piękne, zimowe słońce. Podobnie wygląda sytuacja z pogodą w Opolu: po krótkich opadach śniegu niebo się przejaśniło i wyszło słońce. Najprawdopodobniej w ciągu kilku godzin po świeżym śniegu nie będzie już śladu. Na szczęście, czwartkowe (20.02.2022) opady śniegu uwiecznili na zdjęciach nasi czytelnicy z całej Polski. Zobaczcie w galerii poniżej zdjęcia, które przysłali do redakcji!

Przeczytaj też: Niż Ida przyniósł pogodową masakrę w Polsce! Wichury i burze śnieżne to nie wszystko

- Nagle za oknem zrobiło się ciemno, zaczął wyć wiatr i zacinało śniegiem. To było 15 minut grozy! Myślałem, że zima wróciła na dobre. Na szczęście po chwili wyszło słońce - relacjonuje Tomasz Jazdecki, czytelnik "Super Expressu" z Torunia.

Śnieżny armagedon w Polsce. Ostrzeżenia IMGW 20.01.2022

W czwartek (20 stycznia) na mapie IMGW obserwujemy żółte i pomarańczowe kolory. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed oblodzeniem, silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami/zamieciami śnieżnymi. Najgorzej wygląda sytuacja na Pomorzu i w Zachodniopomorskiem, gdzie obowiązywały w pewnym momencie nawet cztery alerty, w tym dwa drugiego stopnia. Zalecamy regularne odświeżanie mapy ostrzeżeń, gdyż sytuacja jest dynamiczna. W prognozie alarmów również cała Polska "nabrała kolorów". Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach. Dbajcie o siebie i o bliskich.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Zima w Bydgoszczy. Fatalne warunki na drogach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany