Burze, śnieg, wichury do 80 km/h i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Pogoda IMGW na 20.01.2022]

2022-01-19 13:56

Pogoda na czwartek (20 stycznia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), brzmi przerażająco. Synoptycy przewidują wystąpienie przelotnych opadów deszczu, pojawienie się burz, mrozu i silnego wiatru. Do tego wszystkiego miejscami wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek poniżej.

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), czwartek (20.01.2022) zachmurzenie będzie  duże z większymi przejaśnieniami. W dodatku spadnie śnieg. Możliwe burze!

- Przelotne opady śniegu, okresami ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju do 8 cm, a w Karpatach do 10 cm. Okresami opady krupy śnieżnej i możliwe burze – czytamy na stronie IMGW.

Zobacz najnowszą prognozę pogody: Zima nie odpuszcza! Śnieg i burze to nie wszystko. Wiadomo, gdzie będzie najgorzej [Pogoda IMGW na 21.01.2022]

Jaka będzie temperatura w czwartek, 20.01.2022?

W czwartek będzie chłodno, termometry będą wskazywać maksymalnie od -1°C do 3°C; w rejonach podgórskich Karpat około -2°C. Synoptycy ostrzegają przed możliwym oblodzeniem dróg i chodników. Dodatkowo, nie oszczędzi nas też silny wiatr, który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem i na północnym wschodzie także silny do 45 km/h i w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodnich. Porywy wiatru w Sudetach do 75 km/h, w Karpatach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne – podaje IMGW.

IMGW bije na alarm. Wydano alerty

Eksperci z IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia w trzystopniowej skali przed oblodzeniem i silnym wiatrem w zachodniej oraz północnej części Polski. Południowa część kraju jest objęta alertem pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Noc z czwartku na piątek (20.01/21.01). Prognoza IMGW dla Polski

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie z rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, okresami ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm, a w Karpatach Zachodnich około 10 cm. Temperatura minimalna od -6°C na południu, około -3°C w centrum, do 1°C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około -10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, nad morzem także silny do 45 km/h i w porywach do 75 km/h, na północnym wschodzie do 80 km/h, północno-zachodni. Porywy wiatru w Karpatach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Burza śnieżna w Zagórzu
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany