Gołoledź

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Parszywe warunki na drogach i porywisty wiatr. Zobacz, gdzie w środę pogoda da nam w kość [Prognoza pogody 19.01.2022]

Parszywe warunki na drogach i porywisty wiatr. Zobacz, gdzie w środę pogoda da nam w kość [Prognoza pogody 19.01.2022]

2022-01-18 18:19

Prognoza pogody na środę, 18 stycznia, Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują nas, że w najbliższych godzinach zaatakują nas opady marznące, gdzieniegdzie trzeba też się liczyć ze słabymi opadami śniegu. Nie tylko w górach powieje porywisty wiatr. Gdzie 19.01.2022 sytuacja będzie najtrudniejsza? Sprawdź najnowszą prognozę pogody IMGW i zobacz, gdzie obowiązują ostrzeżenia pogodowe.

Prognoza pogody IMGW na środę (19.01.2022) jest daleka od idealnej. Jak zwykle sprawdzamy doniesienia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który codziennie aktualizuje pogodę na jutro. Na 19 stycznia eksperci IMGW przewidują ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Żółty alert dotyczy silnego wiatru. Zwłaszcza nad morzem żywioł może przynieść poważne niebezpieczeństwo. Niestety to nie jedyny problem, o którym informują nas meteorolodzy. - W dzień na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na północy także całkowite. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki, rano także marznącej i powodującej gołoledź. Na północnym zachodzie wieczorem opady deszczu. - czytamy w prognozie IMGW na środę. Czy są jakieś optymistyczne przesłanki? Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod naszym quizem.

Zobacz też: Szykujcie się na prawdziwy atak zimy! Będą grzmoty, pioruny i zamiecie

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Pogoda, środa 19 stycznia (19.01.2022)

IMGW zwraca naszą uwagę na porywisty wiatr i termometry, charakterystyczne dla obecnie panującej pory roku. W wielu rejonach Polski przydadzą się grube płaszcze, szaliki i czapki. Gdzie wichury mogą powodować utrudnienia? Na szczęście najgorsza sytuacja będzie wysoko w górach.

- Temperatura maksymalna od 1°C na południu do 5°C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru wieczorem na Podkarpaciu do 60 km/h, nad morzem i w Sudetach do 65 km/h oraz do 70 km/h w Karpatach - podaje IMGW.

Pogoda na jutro, środa 19 stycznia. Prognoza IMGW na noc

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Przemieszczające się z północnego zachodu na wschód przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm w Sudetach powyżej 500 m n.p.m. Na południowym wschodzie przeważnie bez opadów. Temperatura minimalna od -4°C na południu do 1°C na zachodzie i 2°C nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -8°C. - Miejscami oblodzenie dróg i chodników. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem także silny do 45 km/h i w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru w Karpatach do 90 km/h, w Sudetach do 100 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - alarmuje Instytut.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Burza śnieżna w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają