Śnieżyce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Paskudne śnieżyce i mróz w Polsce. Zobacz, gdzie we wtorek będzie najgorzej [Prognoza pogody 18.01.2022]

Paskudne śnieżyce i mróz w Polsce. Zobacz, gdzie we wtorek będzie najgorzej [Prognoza pogody 18.01.2022]

2022-01-17 17:50

Prognoza pogody na wtorek, 18 stycznia, Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują, że w Polsce znów zmierzymy się z nieprzyjemnymi opadami, w tym również deszczu ze śniegiem i śniegu. Zgodnie z najnowszymi prognozami, gdzieniegdzie termometry będą w ciągu dnia pokazywać ujemne wartości. Gdzie 18.01.2022 sytuacja będzie najtrudniejsza? Przeczytaj najnowszą prognozę pogody IMGW i sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia pogodowe.

Śnieżyce i mróz w Polsce. Alarm IMGW - prognoza pogody 18.01.2022

Meteorolodzy IMGW codziennie analizują pogodę na jutro i kolejne dni. We wtorek (18.01.2022) wciąż obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, małopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje kolejne alerty na 18 stycznia. Chodzi o opady marznące na Dolnym Śląsku, Śląsku, Mazowszu, Podlasiu, Pomorzu, w Świętokrzyskiem, Zachodniopomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem. Na drogach będzie bardzo niebezpiecznie. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Prognoza pogody IMGW znów nas nie rozpieszcza. - W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i południu miejscami opady śniegu, lokalnie, szczególnie w rejonie Zatoki Gdańskiej także deszczu ze śniegiem - czytamy na stronie Instytutu. Na szczęście wiatr będzie dużo słabszy niż dzień wcześniej.

Sprawdź też: Przepiękne zjawisko nad Polską. Tylko prawdziwi szczęściarze mogli je zobaczyć

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?

- Wiatr umiarkowany, na południu okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 70 km/h oraz w Karpatach do 80 km/h i stopniowo słabnące. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - podaje IMGW.

Pogoda, wtorek 18 stycznia (18.01.2022)

Opadów śniegu powinni się spodziewać mieszkańcy województwa podlaskiego. Deszcz ze śniegiem zaatakuje na Pomorzu. Warto to uwzględnićw planach na najbliższe godziny. Przydadzą się również ciepłe kurtki lub płaszcze. 

- Temperatura maksymalna na wschodzie i południu od -3°C do 0°C, na pozostałym obszarze od 1°C do 4°C - podaje na swojej stronie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na jutro, wtorek 18 stycznia. Prognoza IMGW na noc

Zdaniem ekspertów IMGW, w nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu i lokalnie deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C do -0°C; nad morzem i na zachodzie kraju od 1°C do 2°C; w rejonach podgórskich Karpat od -11°C do -7°C, ale lokalnie spadek temperatury do -14°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy i w centrum porywisty, zachodni i południowo-zachodni. - Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w górach wiatr silny, od 40 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, w Tatrach początkowo w porywach do 80 km/h, stopniowo słabnący - podaje Instytut.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany