Przepiękne zjawisko nad Polską. Tylko prawdziwi szczęściarze mogli je zobaczyć

i

Autor: pixabay.com Przepiękne zjawisko nad Polską. Tylko prawdziwi szczęściarze mogli je zobaczyć - zdj. ilustracyjne

Przepiękne zjawisko nad Polską. Tylko prawdziwi szczęściarze mogli je zobaczyć

2022-01-17 12:10

Zorze polarne zawitały na polskim niebie! I co ciekawe, mogli je podziwiać mieszkańcy praktycznie wszystkich rejonów naszego kraju. Dokładnie podczas dwóch nocy mogliśmy oglądać to wielobarwne zjawisko! Jak informuje portal Twoja Pogoda, zorze polarne pojawiały się niespodziewanie, więc trudno było zaplanować ich podziwianie. Zobaczcie zdjęcia tych osób, którym się to udało!

Zorze polarne nad Polską. Wyjątkowe zjawisko było widoczne praktycznie wszędzie!

Zorza polarna to pod naszą szerokością geograficzną rzadkie zjawisko, w dodatku bardzo kapryśne, bo pojawia się znienacka i bardzo trudno jest ją przewidzieć z większym wyprzedzeniem - informuje Twoja Pogoda. Rozbłysk zorzy może trwać od kilku do kilkunastu minut. Gdy cząstki te docierają do ziemi, poruszają się wzdłuż linii pola magnetycznego naszej planety. Część cząstek trafia w okolice biegunów, powodując świecenie zorzy polarnej. Inne poruszają się wzdłuż wyciągniętego „ogona” pola magnetycznego, ciągnącego się w kierunku od słońca, czyli w cieniu ziemi.

Zobacz: Alert RCB 17.01.2022: SMS z alertem. Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. Nie będzie prądu?!

Zorze polarne w Polsce. Kiedy były widoczne?

Miłośnicy zorz polarnych z zapartym tchem czekali aż to rzadkie zjawisko pojawi się nad Polską. Niektórym nawet udało się je sfotografować! Jak informuje portal, zorze widziano w nocy z piątku na sobotę (14/15.01).

Sonda
Widziałeś kiedyś zorze polarną?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany