Pogoda, upał

i

Autor: Shutterstock Przed nami fala upałów. W wielu miejscach Polski temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Będzie bardzo gorąco!

Skwierczący żar poleje się z nieba. Afrykańskie upały to przy tym pikuś

2023-06-19 10:30

Nadchodzi fala upałów. Temperatury podskoczą nawet do 34 stopni Celsjusza w cieniu. Kiedy zaczną się upały w Polsce? Gdzie będzie najcieplej i czy upałom będą towarzyszyć burze? Szczegóły prognozy na drugą połowę czerwca w dalszej części artykułu.

Kiedy zaczną się upały w Polsce? Czy będzie ciepłe lato 2023?

Im bliżej wakacji, tym częściej zastanawiamy się, kiedy zaczną się upały w Polsce? Czy najbliższe lato będzie ciepłe? Na razie wiemy, że najbliższe dni w Polsce zapowiadają się pod znakiem letniej pogody, w niektórych regionach wręcz upalnej. Jak informuje portal twojapogoda.pl, nad Polskę ze wschodu zacznie płynąć powietrze, które przyniesie nam duchotę i gorąco. Będzie bardzo ciepło, wystąpią też burze i opady deszczu. Upalną pogodę potwierdzają też synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). - Nadchodzący tydzień będzie w niektórych regionach kraju upalny i burzowy. Już w nocy z poniedziałku na wtorek zacznie napływać gorące, chwiejne i zasobne w wilgoć powietrze pochodzenia zwrotnikowego - czytamy w komunikacie.

Jaka będzie pogoda w drugiej połowie czerwca w Polsce?

Już w poniedziałek (19 czerwca) temperatury w cieniu sięgną 30 stopni Celsjusza, ale tylko w zachodnich województwach. We wtorek (20 czerwca) temperatura wzrośnie także na południu. Termometry pokażą nawet 32-33 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie równie gorąco. W środę (21 czerwca) na termometrach w zachodnich regionach kraju mogą pojawić się wartości rzędu 33-34 stopni. Na afrykańskie upały tego dnia powinni przygotować się przede wszystkim mieszkańcy województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Przez najbliższy tydzień nieco chłodniej powinno być w północnych i wschodnich regionach kraju, ale i tam termometry pokażą grubo powyżej 20 stopni Celsjusza.

Fala upałów pozostanie z nami do piątku (23 czerwca). Jak podaje IMGW, w nadchodzący weekend nadal będą występować burze i deszcz, ale na termometrach maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

CZYTAJ TEŻ: Inwazja biedronek azjatyckich. "Zapukają nam do domów". Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Źródło: IMGW / twojapogoda.pl

Sonda
Czy lubisz upały?
Antyszczepionkowcy przeszli ulicami Warszawy