Burze z gradem to tylko początek! Fatalny scenariusz na początek tygodnia [Prognoza IMGW na 19.06.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Burze z gradem to tylko początek! Fatalny scenariusz na początek tygodnia [Prognoza IMGW na 19.06.2023]

Szalona pogoda

Burze z gradem to nie wszystko! Fatalny scenariusz na początek tygodnia [Prognoza IMGW na 19.06.2023]

2023-06-19 7:02

Pogoda na poniedziałek (19 czerwca 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest daleka od idealnej. Burze z gradem i ulewne deszcze niemal na pewno zaatakują nasz kraj. To nie wszystko! Prognoza IMGW na najbliższe godziny to przede wszystkim ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami meteo.

Druga połowa czerwca rozpoczęła się w towarzystwie nieprzyjemnych zjawisk meteo. Pogoda w Polsce to ostatnimi czasy m.in. ulewne deszcze, a gdzieniegdzie również burze. Nie inaczej będzie w poniedziałek (19 czerwca 2023 r.). Eksperci IMGW zwracają uwagę na bardzo wysokie temperatury, ale również na grad i konkretne podmuchy wiatru. Synoptycy wskazują, gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza. Nie ma co się czarować - w wielu regionach warto się zaopatrzyć w parasole i kurtki przeciwdeszczowe.

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 19 czerwca?

Na portalu "Super Expressu" sprawdzamy, co nas czeka w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek. Zbyt wielu pozytywnych wieści nie ma. W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. 

- Przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Wiatr słaby zmienny, jedynie na obszarach podgórskich okresami umiarkowany, przeważnie zachodni, nad morzem północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h - alarmują eksperci IMGW. Warto śledzić ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz lokalne komunikaty meteo.

Pogoda na dziś. Temperatura 19.06.2023

Jeżeli są jakieś dobre wieści związane z poniedziałkiem, to dotyczą one temperatur. Synoptycy przewidują letnie wartości. Nigdzie nie powinny się przydać ciepłe bluzy. 

- Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 22 stopni Celsjusza, 24°C na wschodzie do 27°C, 28°C w centrum i na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat oraz nad morzem nieco chłodniej, około 20°C - czytamy w prognozie IMGW na 19 czerwca. Na 27-28 stopni mogą liczyć mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Gorzowa, Wielkopolskiego, Łodzi i Katowic. 

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek, 19/20 czerwca 2023

Specjaliści od pogody z IMGW przewidują, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane, początkowo miejscami duże. Zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 12°C na wschodzie do 17°C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, na Wybrzeżu wschodni. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem