Pogoda zwariowała. Zaskakujące prognozy. Ogromne różnice temperatur!

i

Autor: Pixabay Pogoda zwariowała. Zaskakujące prognozy. Ogromne różnice temperatur!

Szok!

Pogoda zwariowała. Zaskakujące prognozy. Ogromne różnice temperatur!

2022-09-07 12:18

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach będzie naprawdę zwariowana. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin odczujemy ogromne różnice w temperaturach. W czwartek (8 września) do naszego kraju na chwilę wróci typowo letnia aura, jednak wzrost temperatury będzie krótkotrwały. Już w weekend zrobi się bardzo zimno, a uczucie chłodu potęgować będą ulewne deszcze i wiatr.

Pogoda na czwartek (8 września). Chwilowy powrót upałów

Pogoda w Polsce w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będzie zmieniać się niczym w kalejdoskopie. W czwartek (8 września) wróci do nas ciepło, ale tylko na chwilę. Miejscami będzie nawet upalnie. Zapowiada się, że przed nami najgorętszy dzień we wrześniu 2022.

- Na zachodzie, południu i w centrum kraju odnotujemy w godzinach popołudniowych przeważnie od 25 do 27 stopni. Jednak miejscami na Śląsku i w Małopolsce będzie 28-29 stopni. Biegunem ciepła zapewne okaże się Tarnów, gdzie termometry wskażą do 30 stopni w cieniu - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Chłodniej na północy i we wschodniej części Polski, ale i tak ciepło, bo 20-23 stopnie Celsjusza. Najzimniej nad morzem i na Suwalszczyźnie. Tam termometry pokażą wartości nieznacznie poniżej 20 stopni.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Jaka będzie zima 2022? To jest już jasne

Artur Dziambor o koalicji z PiS i PO

Temperatura spadnie o kilkanaście stopni

Ciepłem i słońcem będziemy cieszyć się krótko, powiem do Polski zmierza cyklon Peggy. Popsuje on pogodę w naszym kraju. Do Polski wkroczy front, przynosząc deszcze, burze i zimno. Już teraz, potężne wyże atmosferyczne w Europie sprawiają, że w nocy i poranku temperatura potrafi spaść poniżej zera. Mamy za sobą pierwsze od dawna przymrozki. Niebawem niewiele cieplej będzie też za dnia. Termometry mogą pokazać niewiele wyżej 10 stopni Celsjusza. - Potężne wyże sprowadzają do nas znad Arktyki chłodne powietrze, które zdoła się ogrzać tylko na chwilę - podaje twojapogoda.pl.

Możemy się tylko cieszyć, że mamy wrzesień, a nie styczeń lub luty. - Takie rozmieszczenie układów barycznych, a więc wyże na północy, wschodzie i w centrum, a niże na zachodzie, w środku zimy przyniósłby nam falę potwornych mrozów - informuje twojapogoda.pl. Bez względu na porę dnia, termometry pokazywałyby nawet 20 stopni mrozu!

Tak dynamiczne zmiany w pogodzie mogą bardzo źle wpłynąć na nasze samopoczucie. Czego można się spodziewać? Sprawdź Pogoda zrujnuje nasze samopoczucie. Szykuje się potężny spadek ciśnienia. Padły daty

Źródło: TwojaPogoda.pl

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że: