Pogoda na wrzesień. Prognozy długoterminowe mówią o powrocie ciepła! Padły daty

i

Autor: Shutterstock Pogoda na wrzesień. Prognozy długoterminowe mówią o powrocie ciepła! Padły daty.

Wrócą upały?

Pogoda na wrzesień. Prognozy długoterminowe mówią o powrocie gorąca! Padły daty

2022-09-01 10:00

Wrzesień 2022 przywitał nas przyjemną pogodą, ale po upałach nie ma już śladu. Prognozy na najbliższe dni nie wskazują na powrót wysokich, letnich temperatur. Pogoda długoterminowa zapowiada jednak, że gorąco wróci do Polski. Nie wszędzie i nie na długo. Kiedy należy spodziewać się powrotu wysokich temperatur? Szczegóły w dalszej części prognozy długoterminowej.

Pogoda na wrzesień 2022. Wiemy, kiedy zrobi się cieplej

Na przełomie sierpnia i września nad Polskę napływa chłodne powietrze bezpośrednio znad Oceanu Arktycznego. Ostatnie dni to temperatura niewiele powyżej 20 stopni Celsjusza za dnia i nawet poniżej 10 stopni w nocy. Czy jest szansa na ocieplenie? Takie temperatury, według badań naukowców, są najbardziej optymalne dla naszego samopoczucia. Niektórzy odczuwają jednak brak upałów. Miłośnicy gorąca na upalne dni muszą jeszcze poczekać i to przynajmniej kilka dni. Temperatura maksymalna prognozowana na ten tydzień to 23 stopnie Celsjusza i to w cieplejszych regionach Polski.

Z długoterminowych prognoz wynika, że ocieplenie nadejdzie w przyszłym tygodniu. Najgorętsza ma być środa (7 września). - Na południowym wschodzie możliwe jest nawet 28-29 stopni w cieniu - informuje twojapogoda.pl. Kto liczy na długotrwały powrót upałów, ten musi się rozczarować. Upał wróci do Polski na krótko i to jedynie do niektórych regionów. W pierwszej połowie września - według długoterminowych prognoz - niewiele ma być dni z temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza. Kolejnego ocieplenia należy spodziewać się dopiero w drugiej połowie września.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jasnowidz Jackowski już wie, jaka będzie zima 2022! Właśnie TO nas czeka

Źródło: TwojaPogoda.pl

Campus Polska 2022: Radosław Sikorski

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają