Prognoza długoterminowa na wrzesień 2022. Nadchodzi załamanie pogody! Takich temperatur dawno nie było

i

Autor: Shutterstock

Długoterminowa pogoda

Prognoza długoterminowa na wrzesień 2022. Nadchodzi załamanie pogody! Takich temperatur dawno nie było

2022-08-28 17:26

Pogoda długoterminowa na wrzesień 2022. Stało się! Upał w Polsce dobiega końca. Wraz z nadejściem września w kraju zrobi się dużo chłodniej. Takiej prognozy dawno nie było. W najbliższych dniach próżno szukać dni z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza. Termometry pokażą znacznie niższe wartości. Szczegóły pogody długoterminowej dla Polski w dalszej części artykułu.

Długoterminowa pogoda na wrzesień 2022. Nadchodzi ochłodzenie

Wakacje 2022 dobiegają końca, a wraz z nimi kończy się upalny czas w Polsce. Miłośnicy upalnych dni z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza nie mieli w tym roku powodów do narzekania. Wiele dni w naszym kraju było upalnych, żar lał się z nieba, a fale upałów trwały po kilkanaście dni. Upalna pogoda dobiega jednak końca, ponieważ z zachodu na wschód wędruje front chłodny z opadami i burzami. Długoterminowe prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń. Już w poniedziałek (29 sierpnia) w całej Polsce ochłodzi się. Ostatnie dni sierpnia będą czasem z temperaturą od 18°C do 24°C Celsjusza.

- Kulminacyjna faza ochłodzenia przypadnie na ostatni dzień mijającego miesiąca, kiedy to płynąć ma wyjątkowo chłodne powietrze z wysokich szerokości geograficznych o cechach polarnych - czytamy na stronie fanipogody.pl. Wrzesień 2022 przywita Polaków temperaturą poniżej 20°C. Jeszcze pod koniec sierpnia termometry pokazywały w wielu miejscach kraju wartości o 10 stopni wyższe. Chłodniejsze będą też noce, nawet z temperaturą poniżej 10°C na nizinach. Przy gruncie może być nawet w okolicach 0°C!

Nieco cieplej zrobi się w okolicach 3-5 września, ale nie ma co liczyć na powrót upałów. Owszem, termometry znów pokażą ponad 20°C, ale nie będzie już tak gorąco jak latem. Co więcej, fala upałów z końcówki sierpnia będzie ostatnim takim stanem w pogodzie w 2022 roku. Czyżby trzeba było już oswajać się z myślą, że jesień 2022 nadchodzi?

CZYTAJ TEŻ: Rząd Węgier zwolnił z pracy dwoje meteorologów. Ich prognoza pogody się nie sprawdziła

Źródło: fanipogody.pl

Barbara Kurdej-Szatan na Campus2022
Sonda
Lubisz jesień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany