Taka będzie jesień w Polsce?! Cyklony i burze to nie wszystko! Sprawdź prognozę długoterminową

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Taka będzie jesień w Polsce?! Cyklony i burze to nie wszystko! Sprawdź prognozę długoterminową

Amerykańska prognoza na jesień 2022

Taka będzie jesień w Polsce?! Cyklony i burze to nie wszystko! Sprawdź prognozę długoterminową

2022-08-24 15:58

Prognoza długoterminowa dla Polski, przekazana przez Amerykanów z AccuWeather, może dać nam wstępny obraz tego, co nas czeka podczas zbliżającej się jesieni. Trzeba się przygotować m.in. na cyklony i burze. Ci, którzy czekają na wrześniowe upały, również znajdą coś dla siebie. Zmiany będą dynamiczne. Szczegóły na se.pl.

Amerykańska prognoza długoterminowa. Taka będzie jesień 2022 w Polsce?

Lato powoli dobiega końca i zastanawiamy się, jaka będzie jesień w 2022 roku. Prognozy długoterminowe dają nam wstępny obraz tego, co nas czeka w Polsce i w Europie. Na Starym Kontynencie przeżywamy suche i gorące lato, choć w Polsce regularnie mieliśmy starcia upałów z burzami i gradem. A jak będzie we wrześniu? - Nie powinno zabraknąć umiarkowanych oraz wysokich temperatur, okresami możliwe są dni upalne w Polsce. Pojawić może się więcej opadów atmosferycznych i to nie tylko o charakterze burzowym - przekazują pasjonaci z serwisu fanipogody.pl, powołujący się na cenionych meteorologów z AccuWeather. Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Czytaj też: Tajemniczy pył nad Polską i alert RCB! Eksperci tłumaczą, skąd się wziął

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę

- Średnia miesięczna temperatura w miesiącach jesiennych powinna być wyższa o 1-2°C od średniej klimatologicznej dla tego konkretnego okresu roku - czytamy na stronie fanipogody.pl.

Prognoza długoterminowa na jesień. Co z opadami deszczu?

Gorące i suche lato to rzecz jasna spory problem, m.in. dla rolników. Czy jesień przywróci równowagę w przyrodzie? Meteorolodzy zwracają uwagę, że jesienne miesiące mogą być wilgotne. 

- Nie można wykluczyć dużej dynamiki w pogodzie. Amerykańscy meteorolodzy wskazują, że Europę Zachodnią mogą pod koniec jesieni nawiedzić najwyżej trzy układy konwekcyjne będące pozostałością tropikalnych huraganów - analizuje pasjonat z serwisu fanipogody.pl.

Zagrożenie pożarowe w krajach nadbałtyckich ma być mniejsze niż chociażby na południu Starego Kontynentu. Pamiętajmy jednak, że prognozy długoterminowe są publikowane po to, aby dać wstępny zarys tego, co nas czeka. Warto śledzić bieżące komunikaty meteo. Codziennie aktualizujemy m.in. prognozy IMGW dla poszczególnych regionów. 

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?