Pogoda

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem i wichury zostaną na dłużej? Prognoza długoterminowa dla Polski nie zostawia złudzeń!

Synoptycy IMGW przestrzegają

Burze z gradem i wichury zostaną na dłużej? Prognoza długoterminowa dla Polski nie zostawia złudzeń!

2022-08-23 13:44

Prognoza synoptyczna IMGW na kolejne dni nie zostawia złudzeń - burzowe i deszczowe klimaty w Polsce nie zamierzają odpuszczać. Meteorolodzy alarmują, końcówka sierpnia upłynie nam pod znakiem intensywnych opadów deszczu, burz, ale również... upałów! Sprawdźcie koniecznie pogodę na końcówkę wakacji na se.pl.

Prognoza synoptyczna IMGW: Burze z gradem i wichury atakują Polskę

Analizując prognozę pogody na końcówkę sierpnia można się złapać za głowę. Polska przeżywa starcie upałów z frontami burzowymi. Intensywne opady deszczu przyniosły podtopienia i utrudnienia komunikacyjne. Niestety na horyzoncie nie widać poprawy. - We wtorek nadal dużo chmur, opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Najwięcej niebezpiecznych zjawisk w pasie od wschodniego Pomorza i Warmii po Górny Śląsk i Małopolskę oraz Podkarpacie. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm, w Karpatach do 40 mm - podaje IMGW w prognozie synoptycznej. Dalszy ciąg prognozy pogody pod materiałem wideo.

Czytaj też: Anna Mani w Google Doodle. Pogoda nie miała przed nią tajemnic

Burza śnieżna w Zagórzu

Prognoza długoterminowa dla Polski. Burze zostaną na dłużej

Analizując pogodę na resztę tygodnia można mieć nietęgą minę. We wtorek, wiatr w czasie burz może osiągnąć prędkość do 70 km/h, a kolejne dni nie przyniosą pogodowego wytchnienia.

- W środę i czwartek nadal przelotne opady deszczu, miejscami burze. W czasie burz intensywne opady deszczu, możliwy grad i porywy do 70 km/h. Temperatura maksymalna od 22°C, 24°C na zachodzie, Pomorzu i nad morzem do 31°C na wschodzie kraju - podaje IMGW w prognozie na bieżący tydzień.

W piątek również nie spodziewamy się przełomu, ponieważ na zachodzie i południu odnotujemy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu oraz burze, w trakcie których wiatr powieje z prędkością nawet do 80 km/h.

- Sobota i niedziela z upałami ale i z burzami, głównie na zachodzie Polski. Temperatura od 27°C do 31°C - podsumowują synoptycy IMGW w prognozie, opublikowanej na początku tego tygodnia.

Tradycyjnie w takich przypadkach apelujemy o regularne odświeżanie komunikatów meteo IMGW i sprawdzanie prognozy na kolejne godziny. Intensywne opady deszczu i burze mogą przynieść spore utrudnienia drogowe i komunikacyjne. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Sytuację meteo w Polsce codziennie monitorujemy w serwisie pogoda.se.pl.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...