Upał do 31°C kontra burze i intensywne opady deszczu. Szalony wtorek w Polsce [Prognoza pogody IMGW na jutro, 23.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Upał do 31°C kontra burze i intensywne opady deszczu. Szalony wtorek w Polsce [Prognoza pogody IMGW na jutro, 23.08.2022]

Synoptycy alarmują

Upał do 31°C kontra burze i intensywne opady deszczu. Szalony wtorek w Polsce [Prognoza pogody IMGW na dziś, 23.08.2022]

2022-08-23 6:18

Prognoza pogody na dziś (wtorek, 23 sierpnia) dla Polski, jaką przygotowali eksperci IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) powoduje, że łapiemy się za głowy. Gdzieniegdzie odnotujemy upały do 31 stopni Celsjusza, a w innych regionach burze z gradem i nawet 35 mm deszczu! Gdzie 23.08.2022 r. będzie najgorzej? Sprawdźcie szczegółową pogodę na dziś na portalu se.pl.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), wtorek (23.08.2022) nie przyniesie pogodowego wytchnienia w Polsce. Wręcz przeciwnie - będzie to dzień pełen niebezpiecznych zjawisk meteo. Znów trzeba będzie się schronić przed burzą, a mieszkańcy niektórych regionów wychodząc z domu koniecznie muszą zabrać ze sobą parasole. Wyjątki będą nieliczne, ale tam z kolei odnotujemy... upały, czyli temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Pogoda ma dla nas kolejne, niezbyt przyjemne niespodzianki.

Przeczytaj też: Jasnowidz Jackowski już wie jaka będzie zima w tym roku! Właśnie na to trzeba się przygotować

Jaka będzie dziś pogoda (wtorek, 23 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Po niezbyt przyjemnym początku tygodnia, we wtorek pogoda ponownie postanowi nam pogorszyć nastrój. Wszystko przez gwałtowne zjawiska atmosferyczne, przed którymi przestrzegają już teraz synoptycy Instytutu. Chodzi m.in. o burze i wichury.

- W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko miejscami na północnym wschodzie małe. Opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm, na Mazurach i w Karpatach do 35 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na wtorek. Dalszy ciąg materiału pod filmem.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Jaka będzie temperatura 23.08.2022? Prognoza pogody

W jednej części Polski upały, a w jeszcze innej jesienny klimat. We wtorek (23.08.2022) na termometrach odnotujemy znaczne zróżnicowanie. Gdzie będzie najcieplej? 

- Temperatura maksymalna na wschodzie kraju od 26°C do 31°C; na pozostałym obszarze i w rejonach podgórskich Karpat od 20°C do 25°C, tylko w rejonach podgórskich Sudetów około 18°C - podaje IMGW.

Pogoda na dziś. Noc z wtorku na środę 23/24.08.2022

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę na wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, lokalnie burze i możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm do 20 mm.

- Na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 20°C, w rejonach podgórskich Karpat około 14°C. Wiatr słaby, na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h - przekazują eksperci. My zalecamy regularne odświeżanie komunikatów IMGW i śledzenie prognoz, które regularnie analizujemy na portalu pogoda.se.pl.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...