Brzydki poniedziałek za oknami. Burze i wichury to nie wszystko [Prognoza pogody IMGW na jutro, 22.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Brzydki poniedziałek za oknami. Burze i wichury to nie wszystko [Prognoza pogody IMGW na jutro, 22.08.2022]

IMGW ostrzega

Brzydki poniedziałek za oknami. Burze i wichury to nie wszystko [Prognoza pogody IMGW na dziś, 22.08.2022]

2022-08-22 5:00

Pogoda na dziś (poniedziałek, 22 sierpnia) dla Polski, przekazana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie wygląda zbyt dobrze, choć nieco lepiej niż w ostatnich dniach. Burze i silny wiatr z pewnością pojawią się w naszym kraju, a to nie jedyne problemy. Sprawdzamy, gdzie 22.08.2022 będzie najgorzej. Oto najnowsza prognoza pogody dla Polski.

Jak informuje IMGW, w poniedziałek (21.08.2022) przeważający obszar Europy znajdzie się pod wpływem niżów znad Atlantyku i Bałkanów, wraz z frontami atmosferycznymi. Tylko Europę Wschodnią obejmie wyż. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Turcji. Od Żuław po Śląsk będzie przebiegał front ciepły. Oddzieli on bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego na wschodzie kraju od chłodniejszego, polarnego morskiego na zachodzie. Co to oznacza w kontekście pogody na dziś? Ciśnienie będzie wolno rosło. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wolno rosło.

Czytaj też: Jasnowidz Jackowski już wie jaka będzie zima w tym roku! Właśnie to nas czeka

Jaka będzie dziś pogoda (poniedziałek, 22 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Początek tygodnia nie będzie zbyt przyjemny. Poniedziałek przyniesie zjawiska meteo, których większość z nas nie lubi. Trzeba się liczyć z burzami, choć nie będą one tak gwałtowne, jak w ostatnich dniach.

- W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu, najsłabsze na północnym zachodzie. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, burze. Największe prawdopodobieństwo rozwoju burz będzie w pasie od Mazur i Suwalszczyzny, przez Mazowsze po Górny Śląsk i Małopolskę. Możliwy grad - podaje IMGW. - Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków północnych, na wschodzie także wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h - dodają synoptycy. Dalszy ciąg materiału pod wideo.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

Jaka będzie temperatura 22.08.2022? Prognoza pogody

Brak upałów, a gdzieniegdzie konkretne ochłodzenie. Tak synoptycy IMGW widzą początek tygodnia pod względem temperatur. Gdzie trzeba będzie się najgrubiej ubrać?

- Temperatura maksymalna od 16 st. C w kotlinach sudeckich i 19 st. C na Dolnym Śląsku do 25 st. C w centrum oraz 29 st. C na Zamojszczyźnie i Podkarpaciu - podaje Instytut.

Pogoda na dziś. Noc z poniedziałku na wtorek 21/22.08.2022

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie. Opady deszczu oraz burze, głównie na południu i w centrum kraju. Najmniej deszczu na krańcach wschodnich. Prognozowana suma opadów do 30 mm, w Karpatach do 40 mm. Temperatura minimalna od 14 st. C do 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południowym wschodzie wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają