Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na jutro, 9.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na jutro, 9.08.2022]

Szykujcie parasole

Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na dziś, 9.08.2022]

2022-08-09 8:57

Pogoda na dziś (wtorek, 9 sierpnia) dla Polski, opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na niezbyt przyjemny pod względem warunków atmosferycznych dzień. Opady deszczu i możliwe słabe burze - taki scenariusz trzeba założyć przy planowaniu najbliższych godzin. Gdzie 9.08.2022 r. będzie najgorzej? Najnowsza prognoza pogody dla Polski poniżej.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami Wielką Brytanią, południową Szwecją i Bałtykiem, jedynie nad Islandią pogodę będzie kształtował niż z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło. Wiemy też, w których regionach na pewno przydadzą się parasole!

Czytaj też: Pełnia Czerwonego Księżyca 2022. To będzie kumulacja wyjątkowych doznań! Tej nocy nie zaśniesz!

Jaka będzie dziś pogoda (wtorek, 9 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

To nie będzie przyjemny dzień pod względem warunków atmosferycznych. We wtorek (9.08.2022 r.) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego.

- Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na 9 sierpnia.

Jaka będzie temperatura 9.08.2022? Prognoza pogody

We wtorek nie ma szans na upały. Na termometrach będziemy notować letnie i przyjemne temperatury. To z pewnością najlepsze wieści dotyczące 9 sierpnia.

- Temperatura maksymalna od 20, 23 stopni Celsjusza na północy i na krańcach południowych do 24, 25 stopni w centrum i 26 stopni Celsjusza na zachodzie - podaje IMGW.

Pogoda na dziś IMGW. Noc z wtorku na środę 9/10.08.2022

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy miejscami krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, nad morzem od 14°C do 15°C, w obszarach podgórskich lokalnie 7°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie północny. W Bieszczadach początkowo porywy wiatru do 55 km/h. Prognozy będziemy codziennie aktualizować na portalu pogoda.se.pl.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.