Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na jutro, 9.08.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na jutro, 9.08.2022]

Szykujcie parasole

Brzydki wtorek za oknami. Opady deszczu i burze zaatakują [Prognoza IMGW na dziś, 9.08.2022]

2022-08-09 8:57

Pogoda na dziś (wtorek, 9 sierpnia) dla Polski, opublikowana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotowuje nas na niezbyt przyjemny pod względem warunków atmosferycznych dzień. Opady deszczu i możliwe słabe burze - taki scenariusz trzeba założyć przy planowaniu najbliższych godzin. Gdzie 9.08.2022 r. będzie najgorzej? Najnowsza prognoza pogody dla Polski poniżej.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), przeważający obszar Europy będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami Wielką Brytanią, południową Szwecją i Bałtykiem, jedynie nad Islandią pogodę będzie kształtował niż z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu wyżu w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza. Co to oznacza w kontekście najbliższych godzin? Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło. Wiemy też, w których regionach na pewno przydadzą się parasole!

Czytaj też: Pełnia Czerwonego Księżyca 2022. To będzie kumulacja wyjątkowych doznań! Tej nocy nie zaśniesz!

Jaka będzie dziś pogoda (wtorek, 9 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

To nie będzie przyjemny dzień pod względem warunków atmosferycznych. We wtorek (9.08.2022 r.) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego.

- Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym-wschodzie, wschodzie i centrum możliwe słabe burze. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na 9 sierpnia.

Jaka będzie temperatura 9.08.2022? Prognoza pogody

We wtorek nie ma szans na upały. Na termometrach będziemy notować letnie i przyjemne temperatury. To z pewnością najlepsze wieści dotyczące 9 sierpnia.

- Temperatura maksymalna od 20, 23 stopni Celsjusza na północy i na krańcach południowych do 24, 25 stopni w centrum i 26 stopni Celsjusza na zachodzie - podaje IMGW.

Pogoda na dziś IMGW. Noc z wtorku na środę 9/10.08.2022

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie początkowo miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. W drugiej połowie nocy miejscami krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, nad morzem od 14°C do 15°C, w obszarach podgórskich lokalnie 7°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie północny. W Bieszczadach początkowo porywy wiatru do 55 km/h. Prognozy będziemy codziennie aktualizować na portalu pogoda.se.pl.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE