Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na jutro, 8.08.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na jutro, 8.08.2022]

Nieprzyjemny klimat w Polsce

Burze, przelotne deszcze i jeszcze to! Taki będzie początek tygodnia [Prognoza IMGW na jutro, 8.08.2022]

2022-08-07 19:22

Pogoda na jutro (poniedziałek, 8 sierpnia) dla Polski, przekazana przez ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie poprawia nam nastroju. Początek tygodnia przyniesie przelotne deszcze, a w górach również burze. Jaka będzie temperatura 8.08.2022 r.? Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na poniedziałek, 8 sierpnia.

Jak wynika z informacji, przekazanych przez IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) początek tygodnia w Polsce nie będzie należał do przyjemnych. Możemy zapomnieć o pięknym, słonecznym lecie. Prognoza pogody na poniedziałek (8 sierpnia) każe nam przygotować się na nieprzyjemne zjawiska meteo, w tym przelotne deszcze i burze. Na szczęście te najbardziej gwałtowne zapowiadane są w górach. Poniżej sprawdzamy szczegóły pogody na nadchodzące godziny.

Czytaj też: Pogoda na zimę 2022. Jasnowidz Jackowski zdradza w swojej przepowiedni co nas czeka!

Jaka będzie pogoda jutro (poniedziałek, 8 sierpnia 2022)? Prognoza pogody IMGW

Prognoza pogody IMGW na poniedziałek (8.08.2022 r.) to m.in. ostrzeżenie przed deszczami i burzami. Wiemy już, gdzie koniecznie trzeba mieć ze sobą parasole. 

- W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północy kraju oraz krańcach południowych miejscami przelotne opady deszczu, w Bieszczadach możliwe burze - przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty - dodają eksperci.

Jaka będzie temperatura 8.08.2022?

W poniedziałek nie będzie mowy o upałach. Dominować będą przyjemne temperatury, choć gdzieniegdzie możemy odczuć delikatny chłód. Szczegóły tradycyjnie zdradzają eksperci IMGW.

- Temperatura maksymalna od 20°C na północy do 25°C na południowym wschodzie i zachodzie; na Podhalu około 19°C - podają w prognozie na poniedziałek.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z poniedziałku na wtorek (8/9.08.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy będzie pogodnie. Na północy lokalnie krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 9°C w obszarach podgórskich, 12°C, 15°C na przeważającym obszarze kraju, do 17°C nad morzem; lokalnie na północnym wschodzie spadek temperatury do 8°C. Wiatr słaby, na ogół północno-wschodni.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Nasi Partnerzy polecają