Burze z gradem, do tego wichury do 70 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 6.08.2022]

i

Autor: FelixMittermeier/Pixabay.com Burze z gradem, do tego wichury do 70 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 6.08.2022]

Prognoza IMGW

Burze z gradem, do tego wichury do 70 km/h i jeszcze to! Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 6.08.2022]

2022-08-05 12:03

Pogoda na sobotę (6 sierpnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się gorąco! Do tego jednak w części Polski mogą wystąpić burze z gradem i porywistym wiatrem. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 6 sierpnia 2022.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują rozległe wyże z głównymi centrami nad Atlantykiem oraz zachodnią Rosją, jedynie północ i częściowo centrum kontynentu znajdują się w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połowę Polski nasuwa się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, poprzedzonym linią zbieżności wiatru, pozostała część kraju jest na skraju wyżu znad Rosji. Przeważająca część Polski pozostaje w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, tylko nad krańce północno-zachodnie pod wieczór zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Historyczna anomalia. Naukowcy w szoku! Ziemia obraca się coraz szybciej

Jaka będzie pogoda w sobotę, 6 sierpnia 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (6.08.2022) na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. W części Polski pojawią się burze.

- Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano na południowym wschodzie małe; przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, w Karpatach do 25 mm – podaje IMGW.

W zachodniej części Polski wydano ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed burzami z gradem. 

Jaka będzie temperatura 6.08.2022?

W sobotę wciąż będzie ciepło, a miejscami upalnie. Gdzie żar będzie lał się z nieba?

- Temperatura maksymalna od 19 st. C, 20 st. C na krańcach północnych, 22 st. C, 26 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 30 st. C, 32 st. C na południowym wschodzie – czytamy na stronie IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (6.08.2022/7.08.2022)

Jak podaje IMGW w nocy z soboty na niedzielę (6.08.2022/7.08.2022) na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na północy okresami umiarkowane. Na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura minimalna od 9°C do 13°C, nad morzem i na południowym wschodzie do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i na południowym wschodzie porywisty, początkowo w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych, na północy kraju także zachodni.

Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają