Mocne opady deszczu i burze. Fatalna pogada w nocy i poniedziałek [21/22 sierpnia]

i

Autor: Oimheidi/pixabay.com Mocne opady deszczu i burze. Fatalna pogada w nocy i poniedziałek [21/22 sierpnia]

Prognoza pogody

Mocne opady deszczu i burze. Fatalna pogada w nocy i poniedziałek [21/22 sierpnia]

2022-08-21 22:52

Fatalnej pogody ciąg dalszy. W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 sierpnia) na dużej części Polski będzie padał deszcz. Dodatkowo w centralnym pasie, od Warmii po Małopolskę wystąpią burze.

Opady deszczu i burze 21/22 sierpnia

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 sierpnia) strefa opadów i burz utrzyma się w pasie centralnym od Warmii, po Mazowsze, Ziemię Łódzką oraz na zachodzie i południu. Porywy wiatru mogą sięgać tam do 70 km/h. Na Pomorzu mogą się tworzyć mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 13 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, 16 stopni na wschodzie i do 19 w centrum.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko silniejszy podczas burz i opadów.

- W poniedziałek, 22 sierpnia, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, najsłabsze opady na Pomorzu. Na pozostałym obszarze w czasie burz prognozowana suma opadów do 40 mm - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Po intensywnych opadach deszczu rzeki gwałtownie wezbrały. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza nad morzem, 26 w centrum do 29 na południowym wschodzie. Chłodniej tylko w kotlinach sudeckich od 16 do 18 stopni.

Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, na zachodzie zmienny, a na pozostałym obszarze z kierunków północnych i północno wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia

Ostrzeżenie II stopnia

W poniedziałek, 22 sierpnia na Opolszczyźnie oraz znacznej części Śląska obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed silny deszczem z burzami.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 50 mm do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?