Drastyczne spadki temperatury! Prognozy nie pozostawiają złudzeń! Pogoda długoterminowa IMGW

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2), grafika RN Długotermowa prognoza IMGW dla Polski. Początek września z wyraźnym ochłodzeniem.

Nadchodzi załamanie pogody

Pogoda na wrzesień. Drastyczne spadki temperatury! Prognoza długoterminowa IMGW

2022-08-29 16:28

Czy to już koniec upalnego lata? Tak wynika z długoterminowej prognozy pogody na wrzesień przygotowanej przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). O upalnej aurze i temperaturach wskazujących ponad 30 stopni Celsjusza będzie można zapomnieć. Temperatura drastycznie spadnie. Synoptycy zapowiadają miejscami nawet 5°C! Idzie jesień? Szczegółów dowiesz się, czytając dalszą część prognozy na wrzesień.

Pogoda na wrzesień 2022. Temperatury mocno spadną

Pogoda na wrzesień przygotowana przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie pozostawia wątpliwości. Przed nami wyraźne ochłodzenie i drastyczne spadki temperatury. Tak wskazują długoterminowe prognozy. Jak podaje IMGW, "upalną i wilgotną masę powietrza pochodzenia zwrotnikowego zastąpi chłodniejsze powietrze polarne morskie". Z każdym dniem będzie coraz chłodniej. Nieznaczne ocieplenie spodziewane jest dopiero pod koniec trwającego tygodnia. Wtedy to miejscami możliwa jest temperatura powyżej 25°C.

Co ciekawe, w czwartek i piątek (1-2 września) w ciągu nocy na wschodzie kraju, temperatura może spaść miejscami nawet do 5°C! - Do środy (31 sierpnia) na przeważającym obszarze kraju możliwy przelotny deszcz, a na północy i wschodzie lokalne burze - czytamy w komunikacie IMGW.

PRZECZYTAJ TEŻ: Krzysztof Rutkowski śpi z różańcem i giwerą. Tak mieszka słynny detektyw

Campus Polska 2022 rozmowy z politykami

Prognoza IMGW dla Polski. Jaka pogoda we wrześniu 2022?

Wrzesień przywita nas pogodą z większą liczbą przejaśnień. Temperatura w dzień od 18°C do 23°C na południu kraju. Deszcz możliwy jednak już tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej. W piątek (2 września) więcej słońca, gdzieniegdzie niewielkie zachmurzenie, ale bez opadów. Termometry pokażą od 16°C do 22°C.

W sobotę (3 września) nadal pogodnie, po południu możliwy deszcz w rejonie Kotliny Kłodzkiej. - Temperatura maksymalna od 18°C w Helu i w Suwałkach do 23°C w Warszawie i Katowicach - prognozuje IMGW. W niedzielę (4 września) na ogół pogodnie, jedynie na południowym zachodzie możliwy przelotny deszcz. - Temperatura w dzień od około 18°C na północnym wschodzie do 25°C na zachodzie Polski - zapowiada IMGW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy czekają nas kolejne podwyżki stóp procentowych? Analityk wylicza: tak mogą wzrosnąć raty twojego kredytu

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany