Burze i deszcz nie odpuszczają. Do tego chłód i wiatr. Synoptycy nie mają wątpliwości [Prognoza IMGW na 1.09.2022]

i

Autor: Oimheidi /Pixabay.com Burze i deszcz nie odpuszczają. Do tego chłód i wiatr. Synoptycy nie mają wątpliwości [Prognoza IMGW na 1.09.2022]

Prognoza IMGW

Burze i deszcz nie odpuszczają. Do tego chłód i wiatr. Synoptycy nie mają wątpliwości [Prognoza IMGW na 1.09.2022]

2022-09-01 7:29

Pogoda na czwartek (1 września 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o przelotnych opadach deszczu, lokalnych burzach. Będzie chłodno, do 22 °C. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na czwartek, 1 września 2022.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Rosją, Bałkanami, Włochami, Zatoką Biskajską oraz Islandią. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje wyż z centrum nad Morzem Norweskim. Polska jest pod wpływem klina wyżu znad Morza Norweskiego, tylko na krańcach północno-wschodnich zaznacza się wpływ niżu znad Rosji. Z północy napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Zobacz również: Ta żółta roślina jest bardzo popularna, ale niewielu wie, jak bardzo jest groźna! Może być zabójcza

Jaka będzie pogoda w czwartek, 1.09.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w czwartek (1.09.2022) zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże. W części kraju będzie padał deszcz, warto pamiętać o parasolu.

- Miejscami na północy i północnym wschodzie kraju przelotne opady deszczu, możliwe słabe lokalne burze - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Jasnowidz Jackowski już wie, jaka będzie zima 2022! Właśnie TO nas czeka

Temperatura 1 września 2022

Z informacji meteorologów wynika, że w czwartek będzie chłodno. Termometry wskażą maksymalnie 22°C.

- Temperatura maksymalna od 17 °C. na północy i w dolinach górskich do 22 °C na południowym wschodzie - podają synoptycy IMGW.

Prognozowany jest wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

Struś Tadzio dostał nową ksywkę- mówią na niego Czajnik! Skąd ta nazwa?

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z czwartku na piątek (1.09.2022/2.09.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z czwartku na piątek (1.09.2022/2.09.2022)zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie duże. W rejonie Zatoki Gdańskiej i na zachodzie Warmii możliwe przelotne opady deszczu. Miejscami, głównie na Pomorzu i w górach, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5°C na północnym wschodzie do 12°C na zachodzie i 14°C nad morzem; w dolinach górskich około 3°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na północnym wschodzie północny.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?