Długoterminowa pogoda na wrzesień 2022. Zrobi się dużo chłodniej, ale jeden szczegół martwi

i

Autor: Shutterstock Długoterminowa pogoda na wrzesień 2022. Zrobi się dużo chłodniej, ale jeden szczegół martwi

Dramatyczne prognozy

Długoterminowa pogoda na wrzesień 2022. Zrobi się dużo chłodniej, jeden szczegół martwi

2022-08-31 12:13

Jaka będzie pogoda we wrześniu 2022? Pojawiają się pierwsze długoterminowe prognozy. Przed nami miesiąc z chłodniejszą temperaturą. Idzie jesień i upały powyżej 30 stopni Celsjusza już nam nie grożą. Będzie chłodniej, ale jeden szczegół może martwić. Prognozy zapowiadają niewielkie ilości opadów. Kto liczył, że po upalnym lecie wreszcie przyjdzie deszcz, ten bardzo się rozczaruje.

Pogoda na wrzesień 2022. Co mówi długoterminowa prognoza?

Jaka jest przewidywana pogoda na wrzesień 2022? Pojawia się coraz więcej długoterminowych prognoz pogody na nadchodzący miesiąc i jesień. Kto już zdążył się stęsknić za upałem, będzie zmartwiony. Na razie nic nie wskazuje na to, aby wrzesień 2022 miał być gorący. Początek miesiąca ma być umiarkowanie ciepły z temperaturą oscylującą wokół 20 stopni Celsjusza. Będzie jednak sporo dni chłodniejszych, gdy termometry pokażą zaledwie 15 "kresek" powyżej zera, a w dniach deszczowych odczucie chłodu będzie jeszcze silniejsze. Jeszcze chłodniej będzie nocami. Temperatury będą spadać poniżej 10 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet w okolice zera, i to już na początku września. Pogoda będzie więc już bardziej jesienna niż letnia. Długoterminowe prognozy wskazują, że to jednak nie temperatura może być największym pogodowym problemem we wrześniu 2022.

Długoterminowa prognoza pogody na wrzesień 2022. Jaka będzie jesień?

Według prognoz, wrzesień 2022 ma być miesiącem suchym. To fatalne wieści dla przyrody. Długoterminowe prognozy sugerują, że deszczu we wrześniu będzie mniej niż wskazują to wieloletnie normy. - Tylko miejscami popada częściej i intensywniej, zwłaszcza na terenach górzystych - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Warto też pamiętać, że deszczem nie rozpieszczały nas też miesiące letnie. Wiele wskazuje więc na to, że susza w Polsce będzie się pogłębiać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ta żółta roślina jest bardzo popularna, ale niewielu wie, jak bardzo jest groźna! Może być zabójcza

Źródło: TwojaPogoda.pl

Campus Polska 2022 Michał Boni

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że: