Cyklon Peggy zmieni pogodę w Polsce. Paskudna prognoza

i

Autor: Shutterstock Cyklon Peggy zmieni pogodę w Polsce. Paskudna prognoza

Nadchodzi załamanie pogody

Cyklon Peggy popsuje pogodę w Polsce. Paskudna prognoza

2022-09-06 11:01

Cyklon Peggy obecnie szaleje na Wyspach Brytyjskich. Niebawem dotrze jednak do Polski i popsuje nam pogodę. Zmiany będą bardzo dynamiczne. W jednej chwili aura z ciepłej i słonecznej, zamieni się w zimną i deszczową. Opadom towarzyszyć będą także burze. Zobacz szczegóły paskudnej prognozy na najbliższe dni.

Cyklon Peggy na Wyspach Brytyjskich. Ulewy i wichury, na morzu sztorm

Cyklon nazwany imieniem Peggy dotarł nad Wyspy Brytyjskie. Niebawem trafi do Polski i przyniesie paskudną pogodę. Do tej pory nad Europą dominowały wyże, zapewniające słoneczną i suchą pogodę z zimnymi porankami i ciepłymi popołudniami. Cyklon Peggy mocno zmieni aurę.

Zwiastunem tego, co za kilka dni może dziać się z pogodą w Polsce, niech będzie obecna sytuacja przy wybrzeżach Irlandii. W tej chwili dominują tam ulewne deszcze, burze i wichury, a na morzu występuje sztorm. W Wielkiej Brytanii sytuacja jest lepsza, ale i tam meteorolodzy ostrzegają przed wichurami i ulewami, które mogą powodować podtopienia.

Kiedy cyklon Peggy dotrze do Polski?

Cyklon Peggy niedługo zacznie wędrować na wschód - informuje portal twojapogoda.pl. Zawita też do Polski. Na razie możemy cieszyć się słoneczną, przyjemną aurą. Zmiany w pogodzie zaczną się w czwartek (8 września). Pogoda będzie wówczas bardzo dynamiczna. W ciągu kilku godzin temperatura znacząco spadnie. Termometry pokażą 22-26 stopni Celsjusza na chwilę przed wkroczeniem frontu związanego z cyklonem Peggy.

Później zachmurzy się i zacznie padać. Możliwe są też burze z gradem i porywisty wiatr. Zrobi się też znacznie chłodniej. Temperatura spadnie do kilkunastu stopni powyżej zera.

CZYTAJ TEŻ: Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! Sensacyjna prognoza długoterminowa ekspertów IMGW. Jaka będzie zima 2022? To jest już jasne

Jan Kliment będzie ojcem. Jak przygotowuje się do nowej roli w życiu?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany