Pogoda zrujnuje nasze samopoczucie. Szykuje się potężny spadek ciśnienia

i

Autor: Shutterstock Pogoda zrujnuje nasze samopoczucie. Szykuje się potężny spadek ciśnienia

Koszmar meteopatów

Pogoda zrujnuje nasze samopoczucie. Szykuje się potężny spadek ciśnienia. Padły daty

2022-09-06 14:49

Spadek ciśnienia, a także ulewne deszcze, silny wiatr i wahania temperatury zrujnują nasze samopoczucie w najbliższych dniach. Przed meteopatami trudne dni. Mogą oni odczuwać „łamanie w kościach”, senność, rozkojarzenie i powolniejszą reakcję na bodźce. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Potężne spadki ciśnienia. Meteopaci będą załamani

Meteopaci muszą przygotować się na trudny czas. Pogoda będzie im uprzykrzać życie. Wszystko przez największy od dawna spadek ciśnienia. Swoje zrobią też wahania temperatury oraz ulewne deszcze i wichury.

Jak informuje twojapogoda.pl, dotarł do nas "najgłębszy w tym sezonie niż", który sprawił, że od wtorkowego popołudnia (5 września) ciśnienie zaczęło spadać i taki stan utrzyma się jeszcze przez kilka najbliższych dni. - Najszybciej ciśnienie będzie spadać w nocy z wtorku na środę (6/7.09) oraz w środę (7.09), nawet o 1 hPa w ciągu 2-3 godzin. To oznacza, że w 48 godziny ciśnienie średnio obniży się o 15-20 hPa - czytamy na stronie twojapogoda.pl. Na razie ciśnienie jest jeszcze wysokie. Na północy Polski to nawet 1028 hPa. Już w piątek (9 września) barometry mogą pokazać jednak wartości 1010-1018 hPa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grad zabił maleńką dziewczynkę! Śmiertelna kula miała 10 cm średnicy

Jan Kliment będzie ojcem. Jak przygotowuje się do nowej roli w życiu?

Zmiana pogody dotknie wszystkich. Także seniorów i kierowców

Co więcej, od czwartku (8 września) cyklon Peggy przyniesie nam także załamanie pogody. Będzie dużo więcej deszczu i wiatru niż w ostatnich dniach. Spadnie też temperatura, co doprowadzi do wzrostu wilgotności powietrza.

Taka prognoza to fatalne informacje dla meteopatów, osób wrażliwych na nagłe zmiany pogody i skrajne zjawiska atmosferyczna. Przed takimi osobami dni, w których samopoczucie nie będzie najlepsze. Meteopaci mogą odczuwać "łamanie w kościach", senność, rozkojarzenie i powolniejsze reakcje na bodźce. Z kolei osoby cierpiące na choroby układu krążenia mogą odczuwać nasilające się objawy chorobowe oraz stany bólowe. Także kierowcy mogą czuć znużenie, szczególnie jadąc autem przez wiele godzin.

CZYTAJ TEŻ: Pogoda na wrzesień i październik 2022. Prognoza na jesień mocno zaskakuje! Ekspert IMGW nie pozostawia złudzeń

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Czy jesteś meteopatą?
Nasi Partnerzy polecają