Pogoda na niedzielę. Wichury do 100 km/h, zawieje i zamiecie! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 19.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na niedzielę. Wichury do 100 km/h, zawieje i zamiecie! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 19.12.2021]

Wichury do 100 km/h, zawieje i zamiecie! Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza pogody IMGW 19.12.2021]

2021-12-18 22:03

Prognoza pogody na niedzielę, 19 grudnia 2021. Synoptycy z IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) informują o dużym zachmurzeniu, przelotnych opadach deszczu. Może wystąpić silny wiatr, w porywach do 65 km/h,a w Tatrach nawet do 100 km/h! Szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 19 grudnia poniżej.

IMGW informuje, że północna oraz wschodnia część Europy znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa, Rosją oraz Morzem Śródziemnym wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje wyż z centrum nad Wielką Brytanią. Polska jest w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii, tylko na północy kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym przemieszczającym się z północy w głąb Polski. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie, po południu nad północne województwa zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Spadające gwiazdy zobaczymy jeszcze przed świętami! To będzie wyjątkowe widowisko!

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 19.12.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w niedzielę (19.12.2021) będzie duże zachmurzenie. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Czekają nas opady deszczu i śniegu.

- Przelotne opady deszczu, na wschodzie i na Pogórzu Karpackim po południu opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Wysoko w górach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm – informują synoptycy IMGW.

Jaka będzie temperatura 19.12.2021?

Niedziela będzie chłodna, ale temperatury będą „plusowe”.

- Temperatura maksymalna od 3°C na Suwalszczyźnie do 5°C w centrum i 7°C na Pomorzu Zachodnim oraz nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat około 1°C – podaje IMGW.

Niestety, w niedzielę czeka nas porywisty wiatr!

- Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. W Sudetach porywy do 75 km/h, w Tatrach do 100 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne – informują synoptycy.

Noc z niedzieli na poniedziałek. Prognoza IMGW dla Polski

Z analiz synoptyków IMGW wynika, że  w nocy (z niedzieli na poniedziałek 19.12./20.12) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na zachodzie zachmurzenie okresami umiarkowane. Prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Do tego przyrost grubości pokrywy śnieżnej w Sudetach o około 6 cm, w Karpatach o 8 cm do 15 cm. Noc będzie mroźna.

- Temperatura minimalna od -2°C do 3°C, w rejonach podgórskich Karpat od -5°C do -3°C – informują synoptycy.

Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonie Zatoki Gdańskiej i w Sudetach porywy wiatru do 75 km/h, w Karpatach do 85 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Atak zimy w Rzeszowie
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany