Pogoda na: 29 października. Wiatr do 70 km/h w kilku regionach. Czeka nas jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

i

Autor: Pixabay.com Pogoda na 29 października. Wiatr do 70 km/h w kilku regionach. Czeka nas jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

Pogoda na dziś: 29 października. Wiatr do 70 km/h w kilku miejscach. Czeka nas jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

2021-10-29 7:10

Pogoda na dziś, piątek (29 października 2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), zapowiada się bezchmurnie i dość ciepło, do 17 st. C. Miejscami będzie wiał jednak porywisty wiatr, do 70 km/h. W dodatku rano wystąpi mgła ograniczająca widoczność do 100 m! Szczegóły prognozy pogody dla Polski na dziś znajdziesz poniżej.

Pogoda na dziś, 29.10.2021. Wiatr do 70 km/h w kilku kilku miejscach. Czeka nas jeszcze to! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Rumunią, a północno-zachodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Atlantykiem. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Napływa do nas ciepła i sucha masa powietrza polarnego morskiego.

Jaka będzie pogoda w piątek, 29.10.2021?

Jak wynika z analiz ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w piątek, 29 października 2021 roku prognozowane jest bezchmurne niebo lub małe zachmurzenie. Szczególnie kierowcy będą jednak musieli uważać, głównie rano, ponieważ tego dnia może wystąpić lokalnie mgła ograniczająca widoczność do 100 m. Miejscami będzie wiał porywisty wiatr.

- Wiatr przeważnie umiarkowany, lokalnie dość silny i porywisty, na Podkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim porywy do 60 km/h, a w Kotlinie Kłodzkiej do 70 km/h. Wiatr z kierunku południowego i południowo-wschodniego - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: Śnieg zasypie groby na Wszystkich Świętych? Prognoza pogody na 1 listopada wszystko wyjaśnia

Jaka będzie temperatura 29.10.2021?

Według prognoz IMGW, w piątek będzie dość ciepło. Termometry wskażą co 17 st. C. Najchłodniej będzie nad morzem.

- Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C, chłodniej miejscami nad morzem około 12st. C - informują synoptycy IMGW.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy koniec zmiany czasu?

Noc z piątku na sobotę. Prognoza IMGW dla Polski

Jak podaje IMGW, w nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, nad morzem lokalnie około 8°C. Chłodniej miejscami na obszarach podgórskich i górskich, tam od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach miejscami dość silny i porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej porywy do 75 km/h, południowy i południowo-wschodni.

Na toruńskim osiedlu Rubinkowo, wiatr zerwał połowę ocieplenia z elewacji 11-piętrowego budynku. Nikomu nic się nie stało.
Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany