Groby zasypany śniegiem - grafika

i

Autor: Super Express - grafika se.pl Prognoza pogody na 1 listopada. Śnieg zasypie groby na Wszystkich Świętych?

Śnieg zasypie groby na Wszystkich Świętych? Prognoza pogody na 1 listopada wszystko wyjaśnia

2021-10-26 10:00

Prognoza pogody na 1 listopada nie wszystkim się spodoba. Polacy coraz częściej zastanawiają się, jakie warunki atmosferyczne będą im towarzyszyć przy uroczystości Wszystkich Świętych. Meteorolodzy mają coraz więcej danych, związanych z początkiem listopada. Wygląda na to, że niektóre regiony mogą zmierzyć się z opadami. Czy jest szansa na opady śniegu i biały klimat? Zobaczcie najnowsze analizy na se.pl.

Prognoza pogody 1 listopada. Śnieg we Wszystkich Świętych?

Polacy coraz częściej sprawdzają prognozę pogody na 1 listopada. Nic w tym dziwnego - uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a wówczas wielu z nas będzie odwiedzać cmentarze. Warto wiedzieć, czy trzeba będzie się ciepło ubrać. Zazwyczaj pierwszego dnia miesiąca listopada towarzyszy nam jesienna aura. Kojarzymy ją z opadami deszczu i niskimi temperaturami. Czy w 2021 roku będzie podobnie? Meteorolodzy i eksperci od pogody mają niezbyt dobre wieści dla mieszkańców m.in. województwa lubelskiego, którzy powinni wyjąć z szafy kurtki lub płaszcze.

Czytaj też: Zmiana czasu 2021. Kiedy zmiana na czas zimowy? W którą stronę przesunąć wskazówki zegara?

Prognoza pogody 1 listopada. Śnieg we Wszystkich Świętych? Meteorolodzy ujawniają

1 listopada najzimniej ma być w województwie lubelskim. To jedyny region, który w ciągu dnia odnotuje zaledwie jednocyfrowe temperatury. Uwaga - to właśnie w tym rejonie eksperci serwisu pogoda.interia.pl spodziewają się opadów deszczu ze śniegiem. Wygląda na to, że śniegu nie będzie dużo i groby nie będą w całości białe. A co z innymi województwami? Dalszy ciąg materiału pod naszym autorskim quizem.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

- Na Pomorzu możliwe będą przelotne opady, a w centralnej i zachodniej Polsce będzie pochmurno. Przejaśnienia możliwe tylko na południu i na wschodzie. Słupki rtęci nadal będą pokazywać od 10 stopni w Olsztynie do 14 we Wrocławiu - czytamy w serwisie pogoda.interia.pl.

Duże zachmurzenie spodziewane jest jeszcze w Wielkopolsce, w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem, ale w Podlaskiem, Łódzkiem i na Mazowszu mogą się już pojawić przejaśnienia. Jeszcze więcej słońca we Wszystkich Świętych 2021 ma być na Warmii i Mazurach. Co natomiast z wiatrem? 1 listopada jego prędkość będzie mała lub umiarkowana, ale średnia nie przekroczy 15 km/h. - W Dzień Zaduszny 2 listopada opady powinny zupełnie zaniknąć. Na północy i w centrum nadal będzie pochmurno, ale na południu prognozy przewidują częściowo lub przeważnie słoneczną aurę - informują eksperci serwisu pogoda.interia.pl.

Do kierowców po raz kolejny będziemy apelować o rozsądek na drogach. Padający deszcz nie wpłynie rzecz jasna pozytywnie na stan nawierzchni. Zwracajmy uwagę na zachowanie tych, którzy jadą przed nami i zdejmijmy nogę z gazu. 

Potężna wichura we Wrocławiu
Nasi Partnerzy polecają