Deszcz, śnieg i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 9.04.2022]

i

Autor: FelixMittermeier /Pixabay.com Deszcz, śnieg i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 9.04.2022]

Deszcz, śnieg i burze, a to nie wszystko! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 9.04.2022]

2022-04-08 10:08

Pogoda na sobotę (9 kwietnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o zachmurzeniu, ale z przejaśnieniami. Będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem, mogą też wystąpić burze! Do tego miejscami będzie wiał porywisty wiatr. Sprawdź szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 9 kwietnia 2022 poniżej.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Bałtykiem i Francją wraz układami frontów atmosferycznymi. Na południu kontynentu pogodę kształtuje Wyż Azorski. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Na wschodzie zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Polecamy: Windy: radar pogodowy online. Jak korzystać z aplikacji Windy?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 9 kwietnia?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w sobotę (9.04.2022) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wychodząc, nie zapomnijcie wziąć ze sobą parasola.

- Przelotne opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na południowym wschodzie i na zachodzie kraju lokalne burze. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm - podają synoptycy.

Termometry wskażą maksymalnie od 6 do 9 st. C, cieplej jedynie na krańcach południowo wschodnich od 12 do 15 st. C. Miejscami będzie mocno wiało. Gdzie będzie najgorzej?

- Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, miejscami w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach do 70 km/h - czytamy na stronie IMGW.

Zobacz też: 10 wiosennych kwiatów. To one są oznaką nadchodzącej ciepłej pogody. Sprawdź, czy to już wiosna!

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (9.04/10.04)

Według informacji, które przekazał IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (9.04/10.04) zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, cieplej na wybrzeżu około 3°C. W kotlinach górskich spadek do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w północnej połowie kraju porywisty, na wybrzeżu dość silny i w porywach do 65 km/h, zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Wiosna w Rzeszowie. Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów
Nasi Partnerzy polecają