Paskudny weekend w Toruniu. Deszcz i silny wiatr to nie wszystko [Pogoda Toruń 8-10.04.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Paskudny weekend w Toruniu. Deszcz i silny wiatr to nie wszystko [Pogoda Toruń 8-10.04.2022]

Paskudny weekend w Toruniu. Deszcz i silny wiatr to nie wszystko [Pogoda Toruń 8-10.04.2022]

2022-04-08 9:07

Pogoda Toruń 8-10.04.2022. Sprawdzamy prognozę na piątek i na najbliższy weekend. Ekspert i właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl nie ma dobrych wieści. Pogoda nie będzie zachęcała do długich spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Wręcz przeciwnie! Szczegóły znajdziecie poniżej.

Pogoda Toruń 8.04.2022. Najnowsza prognoza dla województwa kujawsko-pomorskiego nie poprawia nam nastroju. Zaglądamy do serwisu cenionego eksperta Rafała Maszewskiego i widzimy, że słońce przegrywa walkę z chmurami i opadami. - W piątek czasami pojawi się głównie przelotny deszcz. Napłynie chłodniejsze powietrze i po południu temperatura powietrza wzrośnie do 10 stopni, ale zachodni dość silny, w porywach silny wiatr - z maksymalną prędkością do 60-65 km/h - obniży temperaturę odczuwalną. Wieczorem wiatr będzie coraz słabszy - przekazuje meteorolog na stronie pogodawtoruniu.pl. Niestety jest to zapowiedź tego, co nas czeka w najbliższy weekend.

Czytaj też: Potężny cyklon w Polsce. Przyniesie wichury i burze, a to nie wszystko! Kiedy skończy się pogodowe szaleństwo?

Pogoda Toruń 8-10.04.2022. Prognoza na weekend

W najbliższym czasie pogoda nie będzie miała korzystnego wpływu na nasze samopoczucie. W weekend towarzyszyć nam będą trudne warunki atmosferyczne, które muszą wziąć pod uwagę m.in. kierowcy. Stan dróg nie będzie idealny.

- Niskie ciśnienie atmosferyczne nieznacznie wzrośnie do 987 hPa. Warunki biometeorologiczne będą w łagodnym stopniu niekorzystne. W nocy z piątku na sobotę przewaga pogody bezopadowej, ale chmury będa dominować - noc będzie zimna z temperaturą minimalną na poziomie 2 st. Południowy wiatr będzie słaby - zapowiada Rafał Maszewski na stronie pogodawtoruniu.pl.

Ceniony toruński ekspert dodaje, że w sobotę i niedzielę spadnie przelotny deszcz, możliwa jest również krupa śnieżna. Wiatr cały czas będzie dość silny / umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie i przekroczy 1000 hPa. O prognozach na początek tygodnia będziemy was informować niebawem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda