Burze, deszcz i chłód. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.07.2022]

i

Autor: Zajcsik / Pixabay.com Burze, deszcz i chłód. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.07.2022]

Pogoda

Burze, deszcz i chłód. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Prognoza IMGW na 9.07.2022]

2022-07-08 11:23

Pogoda na sobotę (9 lipca 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o dużym zachmurzeniu. Miejscami będzie padał deszcz, tzreba się też przygotować na burze. Poniżej szczegóły prognozy pogody dla Polski na sobotę, 9 lipca 2022.

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Bałkany są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem klina związanego z wyżem znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu zatoki związanej z układem niżowym nad północną Skandynawią i Morzem Północnym. Z zachodu na wschód przemieszcza się front okluzji. Napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Zobacz też: Gdzie na grzyby? Kurki są już w lasach! Lipiec to też sezon na kanie, maślaki i podgrzybki. Gdzie są grzyby?

Jaka będzie pogoda w sobotę, 9 lipca 2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę (9.07.2022) zachmurzenie umiarkowane i duże. Wychodząc, warto zabrać ze sobą parasol. Meteorolodzy prognozują  deszcz, możliwe burze.

- Miejscami przelotne opady deszczu. Na wschodzie kraju i pod koniec dnia również na krańcach zachodnich lokalnie możliwe słabe burze - czytamy na stronie IMGW.

Jaka będzie temperatura 9.07.2022?

Według prognoz przekazanych przez IMGW w sobotę będzie chłodno. Termometry wskażą maksymalnie 23°C. Gdzie będzie najcieplej?

- Temperatura maksymalna od 20°C na północy do 23°C na południowym wschodzie, chłodniej miejscami nad morzem i w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C - podaje IMGW.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz również: Rzadkie zjawisko na niebie. Miałeś je nad głową, a pewnie nawet nie zauważyłeś! [ZDJĘCIA]

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z soboty na niedzielę (9.07/10.07)

Jak podaje IMGW, w nocy z soboty na niedzielę (9.07/10.07) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 12°C, w rejonach podgórskich miejscami 7°C; cieplej nad morzem około 14°C.Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach porywisty, zachodni.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Rolnicy. Podlasie. Obowiązki i praca Andrzeja z Plutycz