Prognoza pogody zwiastuje burze, silny wiatr i nie tylko. Ekspert IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Prognoza pogody zwiastuje burze, silny wiatr i nie tylko. Ekspert IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

Prognoza pogody zwiastuje burze, silny wiatr i nie tylko. Ekspert IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-07-07 6:27

Potwierdza się nieciekawa prognoza pogody na czwartek (7.07.2022 r.). - Przez cały dzień w czwartek zachmurzenie umiarkowane z lokalnym deszczem i burzami głównie na zachodzie kraju - powiedział PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. Ekspert zdradził też, kiedy można się spodziewać powrotu upałów.

Prognoza pogody IMGW na czwartek 7 lipca. Burze i deszcze atakują

Potwierdzają się nieciekawe prognozy pogody na czwartek (7.07.2022 r.). W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem i burzami na zachodzie Polski. - W trakcie burz może spaść do 15 milimetrów wody na metr kwadratowy. Możliwy jest też silny wiatr do 65 kilometrów na godzinę. W tej części kraju będzie też najchłodniej - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Michał Ogrodnik.

Przeczytaj też: Rekordowe temperatury w Bałtyku! Tak dobrze nie było już dawno. Jest jeden problem

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będzie od 19 stopni Celsjusza na zachodzie, 20 st. C na północy do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr w ciągu dnia słaby, umiarkowany, w czasie burz porywisty.

Prognoza pogody długoterminowa. Ekspert IMGW o powrocie upałów

Początek lipca nie przyniósł w Polsce tropikalnych upałów, ale synoptyk Instytutu sugeruje, ze już niedługo termometry pokażą powyżej 30 stopni, choć nie jest to perspektywa najbliższych kilkudziesięciu godzin.

- Na ten moment nie prognozujemy powrotu upałów i temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury mogą się pojawić, ale to jest perspektywa bardziej przyszłego tygodnia, a nie najbliższych dni - przekazał Michał Ogrodnik z IMGW, cytowany przez PAP.

W nocy z czwartku na piątek (7/8.07.2022 r.) burze możliwe będą na południowym zachodzie. O prognozach na weekend będziemy jeszcze informować w naszym pogodowym serwisie, ale rzeczywiście - na upały nie ma co liczyć. Temperatura maksymalna na terenie kraju powinna wynieść 24-25 stopni Celsjusza.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają