Załamanie pogody w Polsce i fatalne wieści dla wczasowiczów! Te prognozy mówią wszystko

i

Autor: Shutterstock Załamanie pogody w Polsce i fatalne wieści dla wczasowiczów! Te prognozy mówią wszystko.

Załamanie pogody w Polsce i fatalne wieści dla wczasowiczów! Te prognozy mówią wszystko

2022-07-06 9:28

Trwają wakacje i wielu z nas martwi się o dwie kwestie: drożyznę w letnich kurortach i pogodę. Niestety, tych, którzy właśnie odpoczywają w kraju, musimy zmartwić. Mapy pogodowe nie pozostawiają złudzeń, pogoda w Polsce załamała się. Prognozy oznaczają fatalne wieści dla wczasowiczów.

Załamanie pogody. Polska najzimniejszym krajem Europy

Po afrykańskich upałach z końca czerwca nie ma już śladu. Pogoda w Polsce załamała się i zrobiło się dużo chłodniej. Jak podaje portal twojapogoda.pl, "nad Polskę zaczęło napływać chłodne powietrze". Termometry pokażą poniżej 15 stopni i to nawet w najcieplejszym momencie dnia, a więc do upałów w naszym kraju daleko. Nie dość, że zrobi się zimniej to jeszcze spadnie deszcz. To fatalne wieści dla wczasowiczów, który właśnie teraz, w pierwszej dekadzie lipca zdecydowali się na wypoczynek w Polsce. Mapy pogodowe wykazują wręcz, że nasz kraj będzie najzimniejszym krajem w Europie. Będzie nawet o 10 stopni zimniej niż zazwyczaj powinno być w lipcu.

Co gorsza, chłód i deszcz prognozowany jest nad morzem. W środę (6 lipca) temperatura od 15 do 18 stopni. Popada deszcz i powieje wiatr. Kto liczył na plażowanie, ten musi chyba zmienić plany, ponieważ aura nie zachęca do odpoczynku nad wodą. W czwartek (7 lipca) załamanie pogody, a co za tym idzie - zimno, dotknie już całą zachodnią część Polski. W czasie deszczu termometry pokażą nawet 12 stopni Celsjusza! Po deszczu będzie cieplej, ale to wciąż zaledwie 18-19 stopni powyżej zera. Piątek (8 lipca) ma być kolejnym pochmurnym, mokrym i wietrznym dniem, ale już nie nad Bałtykiem, lecz na południu kraju. W szczytowym momencie dnia 15-17 stopni Celsjusza.

Fatalne wieści mamy również dla tych, którzy planują odpoczynek na świeżym powietrzu w weekend. Ciemne chmury, deszcz i wiatr ogarnie niemal cały kraj. Nadal zimno, 15-18 stopni Celsjusza. Jak widać, załamanie pogody w Polsce nie będzie stanem krótkotrwałym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Turystka zobaczyła tę kartkę i nie wytrzymała. "Nic dziwnego, że nad morzem śmierdzi moczem". Takie są ceny nad morzem 2022

Źródło: TwojaPogoda.pl

Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?
Oto skrzyżowania grozy w Warszawie. Tu najczęściej dochodzi do wypadków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany