Mnóstwo deszczu w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne W środę dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. Nawet 30 mm deszczu, burze i jeszcze to! [Pogoda 6.07.2022]

Prognoza IMGW na 6 lipca

W środę dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. Nawet 30 mm deszczu, burze i jeszcze to! [Pogoda 6.07.2022]

2022-07-06 7:02

Pogoda na środę (6 lipca 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie zwiastuje przełomu. Burze z gradem, wiatr do 60 km/h i sporo deszczu - taki klimat zdominuje najbliższe godziny. Analizujemy, gdzie 6.07.2022 będzie najgorsza sytuacja. Dobre wieści mamy z pewnością w temacie temperatur. Oto najnowsza pogoda na dziś, 6 lipca 2022.

Synoptycy IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zaktualizowali najnowszą pogodę na dziś (6.07.2022 r.). Nie wszystkim przypadnie ona do gustu, a już na pewno nie tym, którzy chcieli pogodowego przełomu. Tymczasem nad Europą będzie dominował klin wyżu znad Atlantyku, jedynie wschód i północ kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Barentsa oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Polska będzie w obszarze klina wyżu, w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północy i zachodzie, cieplejszym na wschodzie i południu kraju. Na południowym wschodzie kraju w nocy i początkowo w dzień, zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Jaki to będzie miało wpływ na najbliższe godziny? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać. Dalszy ciąg prognozy pod naszym quizem o tematyce pogodowej. Zapraszamy do zabawy.

Warto zobaczyć: Tak wyglądała powódź tysiąclecia w Polsce. Pochłonęła kilkadziesiąt ofiar. Ludzie tracili dachy nad głowami [ZDJĘCIA]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Jaka będzie pogoda w środę, 6 lipca 2022?

Na przeważającym obszarze Polski pogoda w środę będzie daleka od idealnej - delikatnie mówiąc. Powrócą niebezpieczne zjawiska meteo, łącznie z burzami z gradem. Należy zachować szczególną ostrożność i regularnie sprawdzać komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW.

- Na terenie całego kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, na południowym wschodzie lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm, a na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie kraju miejscami do 30 mm. Bez opadów tylko na zachodzie Polski - podają synoptycy IMGW w prognozie na środę 6 lipca.

Prognoza pogody na środę 6 lipca. Jaka będzie temperatura?

W temacie temperatur Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma dobre wieści. - Temperatura maksymalna od 20 stopni do 25 stopni, chłodniej na Podhalu i miejscami na Pomorzu około 19 stopni - czytamy w prognozie na środę. W czasie burz tradycyjnie może solidniej powiać.

- Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - czytamy w prognozie Instytutu na 6.07.2022 r.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 6/7.07.2022

Na noc ze środy na czwartek prognozowane jest zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Początkowo na wschodzie i południu zanikające przelotne opady deszczu i lokalnie burze. W drugiej części nocy na zachodzie wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Prognozowana suma opadów deszczu do 15 mm na zachodzie. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10°C do 14°C, chłodniej na Podhalu około 8°C, cieplej nad samym morzem około 15°C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza na Bielanach.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE