Mnóstwo deszczu w Polsce. Prognoza pogody

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne W środę dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. Nawet 30 mm deszczu, burze i jeszcze to! [Pogoda 6.07.2022]

Prognoza IMGW na 6 lipca

W środę dalszy ciąg pogodowego szaleństwa. Nawet 30 mm deszczu, burze i jeszcze to! [Pogoda 6.07.2022]

2022-07-06 7:02

Pogoda na środę (6 lipca 2022 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie zwiastuje przełomu. Burze z gradem, wiatr do 60 km/h i sporo deszczu - taki klimat zdominuje najbliższe godziny. Analizujemy, gdzie 6.07.2022 będzie najgorsza sytuacja. Dobre wieści mamy z pewnością w temacie temperatur. Oto najnowsza pogoda na dziś, 6 lipca 2022.

Synoptycy IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) zaktualizowali najnowszą pogodę na dziś (6.07.2022 r.). Nie wszystkim przypadnie ona do gustu, a już na pewno nie tym, którzy chcieli pogodowego przełomu. Tymczasem nad Europą będzie dominował klin wyżu znad Atlantyku, jedynie wschód i północ kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Barentsa oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Polska będzie w obszarze klina wyżu, w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północy i zachodzie, cieplejszym na wschodzie i południu kraju. Na południowym wschodzie kraju w nocy i początkowo w dzień, zaznaczy się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Jaki to będzie miało wpływ na najbliższe godziny? Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać. Dalszy ciąg prognozy pod naszym quizem o tematyce pogodowej. Zapraszamy do zabawy.

Warto zobaczyć: Tak wyglądała powódź tysiąclecia w Polsce. Pochłonęła kilkadziesiąt ofiar. Ludzie tracili dachy nad głowami [ZDJĘCIA]

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...

Jaka będzie pogoda w środę, 6 lipca 2022?

Na przeważającym obszarze Polski pogoda w środę będzie daleka od idealnej - delikatnie mówiąc. Powrócą niebezpieczne zjawiska meteo, łącznie z burzami z gradem. Należy zachować szczególną ostrożność i regularnie sprawdzać komunikaty meteo i ostrzeżenia IMGW.

- Na terenie całego kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, na południowym wschodzie lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm, a na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie kraju miejscami do 30 mm. Bez opadów tylko na zachodzie Polski - podają synoptycy IMGW w prognozie na środę 6 lipca.

Prognoza pogody na środę 6 lipca. Jaka będzie temperatura?

W temacie temperatur Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma dobre wieści. - Temperatura maksymalna od 20 stopni do 25 stopni, chłodniej na Podhalu i miejscami na Pomorzu około 19 stopni - czytamy w prognozie na środę. W czasie burz tradycyjnie może solidniej powiać.

- Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - czytamy w prognozie Instytutu na 6.07.2022 r.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 6/7.07.2022

Na noc ze środy na czwartek prognozowane jest zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami duże. Początkowo na wschodzie i południu zanikające przelotne opady deszczu i lokalnie burze. W drugiej części nocy na zachodzie wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Prognozowana suma opadów deszczu do 15 mm na zachodzie. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 10°C do 14°C, chłodniej na Podhalu około 8°C, cieplej nad samym morzem około 15°C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza na Bielanach.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany