Burza z piorunami

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie. IMGW wydaje żółty alert pogodowy! [11.07.2022]

Pogodowa masakra w Polsce

Pogodowa masakra we wtorek. Burze i wichury, Alert RCB I i II stopnia. Ekspertka IMGW mówi, gdzie będzie najgorzej

2022-07-05 12:42

Prognoza pogody na najbliższe godziny (5.07.2022 r.) nie zostawia złudzeń. We wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których wiatr w porywach może osiągnąć nawet 90 km/h - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia. Możliwe są poważne utrudnienia.

Prognoza pogody na 5 lipca zwiastowała bardzo trudne warunki meteorologiczne i wszystko zdaje się potwierdzać. Zgodnie z analizą przygotowaną przez synoptyk IMGW Grażynę Dąbrowską, we wtorek w ciągu dnia na południowym wschodzie będą intensywne burze, w których spadnie 20-40 mm deszczu na metr kwadratowy. - Porywy wiatru podczas burz osiągną nawet 80 km/h. Niewykluczone, że gdzieś lokalnie może to być 90 km/h - przekazała Polskiej Agencji Prasowej Dąbrowska.

Zobacz też: Niewiarygodne, co właściciele tej restauracji napisali przed wejściem. Klienci przystają i przecierają oczy ze zdumienia!

Prognoza pogody IMGW na 5.07.2022. Jaka będzie temperatura?

Prognozowana przez ekspertkę IMGW temperatura maksymalna w ciągu dnia wskazuje, że na krańcach południowo-wschodnich będzie ciepło. Tam termometry mogą wskazać 30 stopni Celsjusza, natomiast na pozostałym obszarze kraju będzie chłodniej: od 20 st. C w strefie nadmorskiej, około 25 stopni na przeważającym obszarze. W rejonach podgórskich, szczególnie Karpat do 17 st. C.

Ekspertka, na którą powołuje się Polska Agencja Prasowa podała, że wiatr będzie słaby i umiarkowany - z kierunków zachodnich i północnych. Prognoza synoptyczna zakłada, że w nocy w południowo-wschodniej połowie kraju będzie przelotny deszcz, zaś na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich mogą się pojawić burze. 

Burze, wichury do 75 km/h i nawet 40 mm deszczu. Prognoza pogody 5/6.07.2022

Ekspertka IMGW zakłada niespokojną noc, pełną niebezpiecznych zjawisk. Jeżeli po zmroku będziemy zmuszeni do jazdy samochodem, to na drogach trzeba będzie bardzo uważać. Najgorzej będzie na wschodzie i na południowym wschodzie.

- W tych burzach może spaść lokalnie od 20 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. Porywy wiatru do 75 km/h, natomiast cała północ i zachód z zachmurzeniem umiarkowanym i tutaj nie powinny występować opady - przekazała Grażyna Dąbrowska z IMGW.

Synoptyczka zaznaczyła, że w nocy temperatura będzie się wahać od 11 stopni Celsjusza na Pomorzu wschodnim i w rejonie zalewu wiślanego do 15-17 st. C na krańcach południowo-wschodnich. - Wiatr słaby i umiarkowany, północny i zachodni - stwierdziła Grażyna Dąbrowska.

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Gwałtowna burza nad Olsztynem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany